Kdo vám pomůže s ucpaným záchodem?

Ucpaný odpad patří k nejnepříjemnějším komplikacím, které vás v domácnosti mohou potkat. Zároveň se řadí mezi takové, které je potřeba řešit co nejrychleji. S ucpanou toaletou dlouho žít nelze.

Ucpaný odpad vás může potrápit na záchodě, v koupelně i v kuchyni. Někdy si pomůžete i sami, aspoň částečně, nicméně v případech největší nouze prostě není na co čekat, je lepší zvednout telefon a obrátit se na odborníky.

Čím se čistí odpady: Laikové versus odborníci

Jako laika vás nejspíš napadne vzít do ruky zvon. Dobrý pokus, ale ne vždy je účinný. Podobně je tomu s různou chemií, která má rozpustit usazeniny a nečistoty ucpávající trubky. Někdy pomůže, jindy ne. Občas ani nepotřebujete žádné speciální vybavení, stačí rozšroubovat a vyčistit sifon. Je to však práce špinavá a nevoňavá.

Odborníci mají na tyto problémy trochu důmyslnější řešení. Používají tlakovou vodu nebo motorové pero, což jsou samozřejmě daleko účinnější metody.

Problémy s odpady jsou vždycky urgentní

Ucpaný odpad v domácnosti je vždycky zlo, nicméně nepěknou zkušeností je také ucpaná kanalizace. Ta ohrozí daleko více lidí, navíc může zbrzdit i dopravu ve městě. A čím to je, že se ucpe kanalizace? Mezi nejčastější příčiny podle odborníků patří:

  • rozsazené potrubí,
  • prorostlé kořeny,
  • příčná či podélná prasklina,
  • rozpadlé trubky,
  • neodborně napojená odbočka,
  • vypadlé těsnění,
  • zavalená kanalizace,
  • klasické ucpání papíry, hadry, plínkami, spadlými osvěžovači z WC apod.

V Praze volejte firmu Herčík a Kříž

Na čištění kanalizace Praha a čištění odpadů Praha se specializuje firma Herčík a Kříž, z jejíchž databází také pochází výše zmíněné nejčastější příčiny ucpané kanalizace. Firma disponuje spoustou techniky, přičemž k výjezdům si vždy vozí veškeré patřičné stroje, aby zákazník nemusel platit cestu dvou aut. Jezdí po celé Praze a Středočeském kraji, ročně vyřeší zhruba pět tisíc různých případů, jako jsou ucpané kanalizace, domovní odpady, šachty apod. Zapište si tedy do diáře číslo na dispečink 235 516 666 nebo 604 208 684.

Napsat komentář