Kde zajistit odhad ceny nemovitosti pro dědické řízení?

Odchod blízké osoby je vždy smutnou záležitostí a člověk obvykle nemá moc sílu na řešení praktických věcí. Přesto jich není málo. Všechny starosti spojené s pohřbem a dědictvím dokážou pořádně znepříjemnit chvíle. Jak je to například se zděděnou nemovitostí?

Pokud není pouze jeden dědic, budete se muset o nemovitost dělit. A nejen pro takový případ je zapotřebí ocenění nemovitosti pro dědické řízení. V minulosti ho musel dělat soudní znalec, dnes tuto službu nabízejí i některé realitní kanceláře.

Proč chtít odhad nemovitosti pro dědictví od realitky?

Makléř z realitní kanceláře působící v dané oblasti má velmi dobrý přehled o cenách nemovitostí v té konkrétní lokalitě. Díky tomu dokáže cenu stanovit skutečně přesně. Tedy minimálně za předpokladu, že si vyberete realitku s místní působností. Jednou z realitních kanceláří, jež nabízí odhad nemovitosti při dědictví, je i RE/MAX Anděl. Tam však sami přiznávají, že jsou specialisty zejména na Prahu, okolí a Karlovarský kraj. Díky síti RE/MAX nicméně pokrývají celou republiku.

Spolupráce s realitními kancelářemi je obvykle hladší než se soudním znalcem. RE/MAX Anděl nabízí odhad nemovitosti pro dědické řízení dokonce i bez osobní návštěvy dané nemovitosti. Stačí fotky a detailní popis místa, situace a stavu. Pokud tedy nejste ve stavu, kdy byste se chtěli s někým setkávat, vše vyřešíte pohodlně na dálku. Odhad pro dědické řízení budete mít připraven v řádu dnů.

Stejné problémy budete muset řešit s dalším majetkem

Už víte, jak na odhad nemovitosti, dědictví však má i další součásti. Notář po vás bude chtít také odhad automobilu nebo movitého majetku. S automobilem můžete zajít například k rodinnému automechanikovi. Ten vám vystaví prohlášení s razítkem a podpisem. Další možností je zajít do autobazaru a nechat si udělat nabídku. Odhad nemovitost je s realitní kanceláří hračkou, ani další majetek nemusí být problematický.