Kam s oblečením do druhého dne? Podívejme se na věšáky na oblečení

I vám se doma „kupkuje“ oblečení, které vysvlečete po příchodu z práce, či následně ještě i to domácí? Právě ono je velkým zdrojem nepořádku a je dobré si pro jeho dočasné odkládání vytvořit systém.

V mnoha domácnostech se oblečení hromadí v koupelnách. Avšak čtyři vysvlečení členové domácnosti, to už je hezká kupa oblečení. Pak tam ráno nějaké zůstane, protože se rozhodneme obléct jinak, a nepořádek se začne násobit. Kam tedy v bytě s oblečením a jaké věšáky na oblečení jsou nejpraktičtější?

Běžná skříň není vždy nejlepším řešením

Pořádkumilovní možná řeknou: „Do skříně s ním!“ Jenomže ta může být daleko třeba od koupelny, nebo prostě neradi do skříně ukládáme oblečení, které už jsme měli na sobě. Když chceme toto oblečení do skříně odkládat, ideální je mít v ní oddělený prostor na použité oblečení, nebo třeba ve větší koupelně (někdy lépe v předsíni) vybudovat speciální skříň na použité oblečení celé rodiny. Když k této skříni přidáte i zásobníky na špinavé prádlo (nejlépe rovnou roztříděné podle barev), začne se váš byt uklízet sám.

I do koupelny patří věšáky jako do předsíně

Tyto jednoduché věšáky se hodí pro zavěšení županů, ale i svěšeného oblečení. Možná pro ně najdete místo na zdi, někdy nám zůstávají už jen dveře. Určitě jsou však důležité proto, aby se nám oblečení nakonec neválelo na zemi, přehozené přes pračku, nebo dokonce přes vanu.

Do ložnic a dětských pokojů patří stojany na šaty

V těchto místnostech je nejideálnějším řešením klasický stojan na šaty, jež na něj pověsíme na ramínku. Tyto stojany se nabízí už i velice sofistikované, v několika výškách a s řadou vychytávek. Mnohým slouží pomalu jako kompletní šatna a mohou být kombinovány i s botníkem. Často jde o velice zajímavé designové kousky. Typickým příkladem je třeba pojízdný věšák na šaty VIKIR z bambusu, který nabízí ATAN nábytek ve svém e-shopu.

Druhým skvělým řešením do ložnic a dětských pokojů je tzv. němý sluha. Tyto speciální věšáky, němí sluhové, byli přímo po dočasné odkládání oblečení vytvořeni.Snadno do druhého dne odloží i dámský kostým či pánský oblek. Speciální sluhové pak slouží jako stojany na ručníky.