Jedině bílé záclony? Nebuďte konzervativní!

Na oknech většiny domácností se nesetkáme s jinými než bílými záclonami. Není to škoda? Škála barev v segmentu záclon je mnohem bohatší!

Většina Čechů je, pokud jde o bytový textil, poněkud konzervativní. Jiných barev se obzvláště na záclonách obávají. K tomto obavám přitom není sebemenší důvod.

Nebojte se barev

I přesto, že záclonám v oknech většiny domácností dominuje bílá a krémová, trh je v tomto ohledu bohatší. Najdete na něm záclony světlých, ale i tmavých barev, jako jsou hnědá, modrá či zelená. Jakou barvu tedy zvolit?

Vycházejte z ostatních barev v interiéru

Při odpovědi na tuto otázku vezměte v potaz celkový styl a barevné ladění vašeho interiéru. Vycházet byste měli především z barvy, odstínů, které v něm dominují. Všímejte si však i vzorů, které se v něm objevují.

Záclony nemusí být jen bílé!

Bílá je v oblasti bytových textilií včetně povlečení sázkou na jistotu, o tom bez debat. Hodí se prakticky do každého interiéru. Pokud však patříte mezi ty odvážnější, zapomeňte na bílou i krémovou a vyberte si barvu ladící buď s podlahou, stěnami, popřípadě obojím.

Světlé a tmavé odstíny jedné barvy

Velmi dobře fungují kombinace světlých a tmavých odstínů jednotlivých barev. K tmavě hnědým stěnám se nemusíte zdráhat pořídit světle šedé záclony. Toto pravidlo však platí i pro hutnější závěsy.

Teplé a studené odstíny

Správné barevné kombinace docílíte kombinací barev ve stejném barevném odstínu, ať již teplém (oranžová, hnědá) či studeném (modrá, šedá, bílá). Vždy kombinujte odstíny buď v teplém, nebo ve studeném odstínu. Teplá barva se studenou nebude ladit nikdy!

Teplá a studená bílá!

Víte, že bílá není apriori studenou barvou? Teplá bílá jen například krémová. A studená bílá zase sněhová či vápenná. Je to docela věda, že? Která ovšem funguje!