Co vám přinese exekuce? Třeba levné bydlení

Pokud se do exekuce dostanete vy sami, nepřinese vám samozřejmě nic jiného než problémy. Můžete však vydělat na exekuci jiných. Jak? Nemovitosti v exekuci často končí v dražbě a tam se dají koupit zhruba za 2/3 skutečné tržné ceny. V dnešní době je to jeden ze způsobů, jak získat bydlení za dostupnou cenu.

Dražba nemovitostí není zábavou pro horních deset tisíc. Účastnit se jí může naprosto kdokoliv. Stačí si zjistit, kde ve vašem okolí se nachází exekutorský úřad, přečíst si jeho úřední desku a zjistit, kdy a kde se bude další dražba konat. A jelikož žijeme v online době, účastnit se můžete dokonce online.

Odkud vlastně pochází nemovitosti v exekuci?

Když se člověk dostane do finančních problémů a dlouhodobě je nezvládá, přijde na řadu exekuce. Exekutor se dostaví domů a zabavuje vybavení domova i samotnou nemovitost. Ta se pak prodá a ze získaných peněz se umořuje dluh. Není to příjemná situace, ale vy si nemusíte dělat starosti, zda je vůbec morálně správné takovou nemovitost koupit. Kdybyste ji nekoupili vy, udělal by to někdo jiný. Exekutorský úřad ji potřebuje prodat, aby získal peníze.

V dražbě končí i opravdové skvosty

Jak si představujete člověka, který má vážné finanční problémy? Budete se divit, ale exekuce nemovitostí se často týká i velmi movitých lidí, již si žili v překrásném domě. Může se to stát každému, kolikrát ani nevíte jak. Nemovitosti v exekuci rozhodně nejsou nikterak méněcenné a není důvod se jejich koupě obávat.

Prohlédněte si nemovitosti v dražbě

Chtěli byste to zkusit? Zažít adrenalin při přihazování? Dražba a exekuce nemovitostí probíhá například pod záštitou exekutorského úřadu v Ostravě. Nemusíte však jezdit do Ostravy, jak bylo zmíněno, připojit k dražbě se dá online. Jen na to myslete s dostatečným předstihem, protože každá dražba nemovitostí v exekuci vyžaduje zaplacení dražební jistoty. Při osobní účasti ji platíte na místě, ale při online dražbě ji musíte poslat na účet, přičemž bankovní převod může nějaký ten den trvat. Pokud dražbu nevyhrajete, dražební jistota vám bude navrácena v plné výši. Za zkoušku tudíž nic nedáte.