Jak zvítězit nad graffiti? Rady a tipy

Nová fasáda a nevzhledné graffiti? To je nepopulární, bohužel však velmi obvyklý jev, se kterým se můžeme setkat v menších i větších městech nejen ve světě, ale i u nás. Nutno si uvědomit, že sprejerům není zkrátka nic svaté. A čím viditelnější místo, tím lépe… Jak tomu předejít a účinně ochránit svůj majetek před rádoby uměleckými výtvory sprejerů?

Možnosti chemického odstranění graffiti

S odstraněním sprejerských barev účinně pomáhají osvědčené odstraňovače graffiti, které nevyžadují zdlouhavé drhnutí. O možnostech použití těchto přípravků na různých plochách se více dozvíte na https://www.envistore.cz/odstranovace-graffiti/.

Rovněž se vyplatí věnovat pozornost prevenci vzniku nežádoucích sprejerských výtvorů. K tomu slouží takzvané antigraffiti nátěry, které na daném povrchu vytvoří ochrannou, paropropustnou vrstvu. Pořídit je můžete na Envistore.cz. Vzniklá vrstva je velmi nenápadná, přesto však sprejerům ztíží práci, takže jejich zájem o danou plochu zmizí. K očištění plochy následně postačí pouze mýdlová voda.

Možnosti mechanického odstranění graffiti

Opomenout nelze ani mechanické metody, ovšem je třeba zvážit riziko nevratného poškození fasády nebo jiného čištěného povrchu.

· Omytí vodou: U hrubých i hladkých povrchů lze přistoupit k omytí vodou pod vysokým tlakem. Výsledek však nebývá stoprocentní a navíc může dojít k nadměrnému promáčení fasády.

· Abrazivní přípravky: Po brusném prášku sáhne mnoho majitelů domů a poté většinou litují. Po použití abrazivního prostředku sice většinou graffiti zmizí, ale v mnoha případech dojde k nenávratnému poškození fasády.

· Laser: Méně používanou metodu představuje odstraňování pomocí laseru, který je k povrchu fasády velmi šetrný. Nevýhodou tohoto způsobu je však finanční náročnost.

Na jakou metodu odstraňování graffiti spoléháte?

Napsat komentář