Jak vybrat úhlovou brusku?

Úhlová bruska představuje univerzálního a nenahraditelného pomocníka v dílně každého správného kutila. Dokonce se bez ní neobejdou ani dělníci při stavbě rodinného domu nebo v profesionální pracovně řemeslníků. Úhlovou brusku můžete znát také pod názvy, jako jsou flexa či rozbrušovačka. V následujících řádcích vám poradíme, jak tento nástroj vybrat, abyste byli maximálně spokojení.

Úhlová bruska slouží hned k několika činnostem – řezání a broušení kovů, tenkých i silných plechů, obkladů a dlažeb, betonu, cihel, ba dokonce i dřeva.

Jaký zvolit průměr kotouče?

V první řadě byste se měli zajímat o průměr kotouče, ovšem daný parametr se odvíjí od toho, k čemu budete vůbec úhlovou brusku používat. Pokud plánujete řezat plechy a obklady, vystačíte si s průměry 115 a 125 milimetrů. Univerzálnější variantou je druhý zmíněný rozměr. Nicméně jestliže pracujete s velkými kovovými profily, betonem, dlažbou a dřevem, sáhněte po úhlové brusce s průměrem kotoučů 150, 180 a 230 milimetrů, kdy poslední uvedený průměr je z dané kategorie nejpoužívanější.

Jak vybrat příkon motoru?

Jakmile zvolíte konkrétní průměr, ještě na vás čeká výběr příkonu, jenž napovídá o výkonnosti brusky. U 125milimetrové varianty se pro náročné práce hodí příkon nad 1000 W a pro jednodušší činnosti si vystačíte s 600 W. Záleží pouze na vás, k čemu brusku použijete.

Bezpečnost až na prvním místě

Při práci s takovými nástroji, jako je úhlová bruska, je nezbytné myslet na bezpečnostní prvky. Současný trh nabízí modely s anti-vibračními rukojeťmi, jež chrání před nežádoucími vibracemi. Takže se zameřte i na bezpečnost.

Pokud si chcete koupit úhlovou brusku, podívejte se do internetového obchodu shop.alfavaria.cz, kde najdete celou řadu produktů. Vždy je u každé brusky uveden jak příkon, tak u průměr kotouče.

Napsat komentář