Jak na krásnou vánoční výzdobu? 3 způsoby, jak to zvládnout co nejlépe

Už se netrpělivě těšíte na vánoční svátky a v dálce vyhlížíte barevné svítící dekorace? Nemusíte na nic čekat a můžete pustit se do plánování klidně hned. Čím dříve si totiž vymyslíte dobrý plán a koncept, tím lepší bude výsledek. V článku přinášíme tři jednoduché tipy na zařízení vánočního osvětlení, ze kterého se budete radovat vy i vaše peněženka.

Úsporné osvětlení pro nižší účet za elektřinu

Praktické úsporné vánoční osvětlení je tajným tipem, jak mít hodně žároviček a svítících dekorací bez hrozivě vysokého účtu za elektřinu. Vhodnou volbou jsou nejrůznější varianty LED dekorací. Na trhu dnes najdete široké množství barevných i tvarových variant, takže si určitě vyberete, co se vám bude hodit. Dřívější nákupy navíc třeba stihnete za výhodnější ceny.

Kombinujte více druhů dekorací

Aby byla vánoční výzdoba opravdu krásná, přidejte více druhů dekorací. Klasické ozdobičky doplňte světelnými řetězy, přidejte pár přírodních ozdobiček a to celé korunujte většími svítícími prvky. Uvidíte, že dohromady vznikne efektní celek vánoční krajiny, na kterou budete s úžasem zírat. Pamatujte však na to, ať všechny prvky příliš nepřekombinujete a výsledek není přeplácenou změtí barev a tvarů.

Nezapomeňte na venkovní dekorace

Nešlo by o ty pravé vánoční svátky, kdyby chyběly venkovní dekorace domů a zahrad. Venkovní vánoční světelné dekorace udělají parádu na keřích, stromech, oknech i dveřích. Výhodou je, že potěší nejenom vás, ale i každého kolemjdoucího. Pro úsporu proudu si pořiďte časovač, kde si nastavíte, v jakém časovém rozpětí má být osvětlení zapnuté. V případě venkovního umístění je také nutné vybrat modely, které jsou k tomu určené a jsou vyrobeny s odolností proti chladu a vlhku. Také pečlivě zabezpečte zásuvky a celé připojení do elektřiny pro eliminaci rizika vzniku požáru.

Napsat komentář