Jak na výběr konferenčního stolku do obývacího pokoje?

V prostornějších domácnostech si jako majitelé můžete dovolit více nábytku, tím pádem i větší pohodlí a luxus. Týká se to zejména obývacího pokoje, který by měl vždy patřit k nejvíce vybaveným částem bytu, protože zde trávíte nejen spoustu času, ale zároveň v pokoji vítáte případné návštěvníky. Praktickým kusem nábytku je rozhodně konferenční stolek. Jak na jeho výběr?

Nezbytné parametry, na něž je třeba si dát pozor

Základem pro moderní obývací pokoje jsou vždy kvalitní a dostatečně prostorné sedací soupravy, respektive pohovka doplněná o křesílka. Konferenční stolky pak bývají jejich nedílnou součástí, pakliže to umožňují parametry sedaček a celková velikost místnosti.

Při výběru konferenčního stolku platí několik základních pravidel. V první řadě je nutné konferenční stolky vždy volit dle konkrétní sedací soupravy, respektive její výšky. Stolek má být doplňkem, na nějž si odkládáte různé drobnosti, pití či pochutiny, které mlsáte během sledování televize, čtení knih apod. Abyste měli maximální pohodlí, musí být konferenční stolek zhruba ve stejné výšce, v jaké máte kolena během posezení na sedačce. U nižšího stolku se pak totiž musíte zbytečně ohýbat, vysoký pro změnu může překážet ve výhledu po místnosti. Ideální výška by měla být kolem 50 – 60 centimetrů.

Materiály, z nichž se stolky do obývacích pokojů dělají

Konferenční stolky se dnes vyrábějí z celé řady materiálů. Nejde už jen o dřevo, které dříve jasně dominovalo. Velmi oblíbenými se staly kupříkladu skleněné konferenční stolky s kovovými nohami. Právě kombinace materiálů je stále častější, zejména jde o sladění kovu a skla, případně kovu a dřeva.

Bezpečnost

Máte-li doma malé děti, je třeba tomu uzpůsobit celý obývací pokoj. Nesmí zde být v dosahu dětí žádné ostré hrany a další nebezpečná místa, o něž by se mohly poranit. Platí to také v případě konferenčního stolku. Proto volte třeba kruhové varianty, jež nemají ostré rohy, potažmo modely stolků s bezpečnými gumovými konci hran, které otupí případné nárazy. Jde koneckonců i o vaši bezpečnost a pohodlí.

Nákup nového nábytku

Kvalitní konferenční stolky, sedací soupravy a mnoho dalších druhů nábytku lze najít na webu inhaus.cz. Stránky slouží jako vyhledávač a porovnávač nábytku z mnoha tuzemských eshopů, což vám výrazně usnadní shánění nového vybavení pro vaši domácnost.