Kancelářský nábytek pro home office není jen pracovní stůl

I vy máte home office? Nebo vše nasvědčuje tomu, že na něm brzy skončíte? Začněte pracovat na pořízení si pořádného pracovního místa.

I doma dovedeme efektivně pracovat. Často efektivněji než v práci, kde je mnoho rušivých elementů. Podmínkou však je, že si udělám skutečně plnohodnotné pracovní místo. Tím rozhodně není pohovka, kde jsou stolem naše nohy vyložené na konferenčním stolku. Není to však ani jídelní stůl či stoleček v dětském pokojíku. Nezbytné je vlastní pracovní místo. Pouhý kancelářský stůl obvykle nestačí.

Potřebujete doma prostor na práci? Hledejte a najdete

V každém bytě či domě nakonec vhodný prostor pro práci najdeme. Soukromí si dovedeme udělat pomocí různých zástěn. Praktickým předělem může být i kancelářská skříň. I ta se nám do domácího pracovního koutku hodí. Pomáhá nám udržovat si ve věcech systém, mít po ruce všechny dokumenty, které pořád potřebujeme v tištěné podobě, taktéž chrání různé interní dokumenty firmy a data o klientech, což nám dokonce přikazuje zákon. A této povinnosti nás nezprošťuje ani koronavirová pandemie a to, že teď musíme pracovat často právě z domova. Ideální kancelářská skříň je uzamykatelná.

Kancelářský nábytek pro home office musí být ergonomický

Nesnažte se domácí pracoviště zmenšovat na úkor ergonomie. Potřebujeme místo pro počítač, na dokumenty, ale i na to, že si na stůl položíme bezpečně hrnek s kávou či čajem. Kancelářský nábytek může být přizpůsoben naší denní aktivitě. Pokud třeba nepotřebujeme celý den sedět u počítače, ale pouze rychle odpovídat na dotazy klientů, mnohdy je vhodnější třeba stůl, který umožňuje práci u počítače ve stoje. Pokud ale svoji pracovní dobu doma prosedíme, je nutné si pořídit vhodné kancelářské křeslo.

TIP: Vybavte si svoji domácí pracovnu u profesionálů. E-shop Ajprodukty.cz se zaměřuje na vybavení kanceláří, skladů i domácích pracoven.