Luxusní povlečení může mít v posteli každý. Jak na jeho výběr?

Dosloužilo vám staré povlečení, případně potřebujete vyměnit ostatní lůžkoviny a přikrývky za nějaké novější kousky, avšak nechcete zbytečně utrácet peníze? Pak vězte, že v ložnici můžete mít kvalitní produkty za rozumné ceny. Jen je potřeba vědět, jak na to.

Co spatřovat pod pojmem luxusní lůžkoviny?

Asi si myslíte, že luxusní lůžkoviny se poznají hlavně podle toho, že jsou vyrobené z velmi drahých materiálů, což je činí pro mnoho lidí nedostupnými. To však zdaleka není pravdou. Luxusní povlečení nemusí být nutně vyrobené ze saténu a podobných materiálů, může se klidně jednat o klasické bavlněné varianty. Důležité je především fakt, jaké má daný produkt vlastnosti.

V případě, že chcete luxusní povlečení, soustřeďte se hlavně na kvalitu jeho provedení. Podstatná je především pevnost, trvanlivost, dále pak také barevná stálost. V neposlední řadě je samozřejmě zapotřebí, abyste při jeho užívání měli příjemný pocit. Za luxusní lůžkoviny se dají považovat takové, jež jsou citlivé k lidské pokožce, hebké a příjemné na dotyk. Musíte se při kontaktu s nimi cítit pohodlně, aby vás například neškrábaly, nedocházelo ke svědění pokožky apod. Jinak je v zásadě jedno, zda jde o drahý materiál, nebo dáte přednost klasické bavlně, potažmo kupříkladu modernímu mikrovláknu, které rozhodně není nijak extrémně drahou záležitostí. Vše uvedené platí nejen pro povlečení, ale také pro luxusní přikrývky a další lůžkoviny, jež v posteli používáte.

Co kromě lůžkovin zlepší váš spánek?

Nezapomeňte na to, že kvalitu spánku významně ovlivňuje samotná postel a matrace, již v ní používáte. Při výběru postele si všímejte zejména rozměrů. Pro dospělého člověka je vyhovující postel o délce kolem 2 metrů a šířce zhruba 70 cm. Matrace má pro změnu dostatečně reflektovat aktuální polohu tak, aby nemohlo docházet k proleženinám ani při delším pobytu na lůžku. Ideální jsou takzvané zdravotní matrace.