Bungalov jako pohodlný styl bydlení

Plánujete stavět dům a nemáte zatím konkrétní představu o jeho vzhledu? Popřemýšlejte o přízemním domě zvaném bungalov. Bydlení v takovém domě nabízí nespočet výhod.

Oceníte praktičnost

Pokud máte možnost zvolit si dům patrový, či přízemní, zvolte jednoznačně bungalov. Všechny místnosti máte pěkně po ruce, nepotřebujete schodiště. Tento fakt oceníte zejména v pozdějším věku. Pro starší lidi je stoupání po schodišti dost namáhavé. S tím souvisí i bezbariérový přístup. Již při návrhu projektu je dobré myslet dopředu a postavit bezbariérový dům.

Bungalov, foto: stastne-domy.sk

S čím je potřeba počítat?

Domy bungalov na pozemku zabírají více místa než domy patrové. V případě, že nemáte požadavky na rozměrné bydlení, je možné postavit bungalov úsporných rozměrů, jemuž je přizpůsobeno i členění jednotlivých místností. Vzhledem k tomu, že přízemní dům má větší základovou desku, budou též vyšší náklady týkající se střechy.

Další výhody

Přízemní dům se dobře zakomponuje do exteriéru. Díky tomu tak můžete mít ze všech místností zajištěn přístup na zahradu. Získáte tak dostatek světla prostupujícího domem. Dále je to variabilní řešení půdorysu, jenž může mít čtvercový či obdélníkový tvar, nebo tvar písmen L a U. Tento typ nabízí útulná zákoutí pro umístění terasy zajišťující dostatek soukromí před zraky sousedů. V neposlední řadě bungalov spojuje bydlení v domě a bytě. Dispozice místností může připomínat byt, ovšem s benefity v podobě zahrady, dílny, altánu a garáže.

Když si nevíte rady

Stále si lámete hlavu, který dům by byl pro vás ideální? Obraťte se na odborníky zabývajícími se domy na klíč bungalov. Zde si stačí vybrat s několik desítek návrhů bydlení, které vám bude nejvíce vyhovovat. Zároveň bude dům uzpůsoben přímo vaší rodině na míru. Pozornost též věnujte ekonomickému provozu a dávejte přednost nízkoenergetickým domům.

 

Napsat komentář