3 tipy pro praktické zařízení dílny

Každý pracovní prostor by měl být zařízen pro zajištění maximální funkčnosti a usnadnění běžných činností. Přehledné uspořádání pomůcek a nářadí však není samozřejmostí. Je potřeba vybrat vhodný nábytek do dílny, díky kterému dokážete zachovávat pořádek. V článku najdete tři praktické tipy pro výběr jednotlivých kusů nábytku.

Uspořádání nářadí a pomůcek

Nejdříve si rozmyslete, jaké pomůcky a nářadí potřebujete přehledně uspořádat a srovnat. Na základě těchto informací si ujasníte, jestli vám budou vyhovovat háčky na stěně pro pověšení, poličky, nebo zásuvky. Každý nástroj by měl mít své místo. Díky přehlednému uspořádání ušetříte hodně času hledáním pomůcek a zvýšíte i bezpečnost na pracovišti.

Vybírejte správný nábytek

K pevné skříni je vhodné pořídit i vozík do dílny. Na něj umístěte často používané pomůcky, které si můžete libovolně posunout přímo k pracovnímu místu. Při snaze o zajištění co možná největšího množství úložných prostorů ale nezapomeňte na limity místnosti. Do menší dílny pořídíte méně věcí v porovnání s větší pracovní halou. Důležitými parametry jsou pak vnější rozměry a velikost vlastních úložných prostorů. Výhodným prvkem jsou nejrůznější ergonomické vychytávky pro snadnější manipulaci. Design je až na druhém místě, protože jde o praktické vybavení dílny.

V každém případě pamatujte na bezpečnost

Vybraný dílenský vozík by měl splňovat bezpečnostní pravidla, jako je například přítomnost brzdy na kolečka. Platí to i pro další kusy vybavení. Na pracovišti vždy udržujte pořádek a mějte jasně stanovená místa pro ukládání vybraných věcí. Dodržujte bezpečnostní zásady a používejte ochranné pomůcky. Nic neponechávejte volně tak, aby to na vás mohlo spadnout. Vzhledem k tomu, že v dílnách bývají i drahé stroje, pamatujte také na vnější zabezpečení proti vniknutí zlodějů.

Napsat komentář