3 tipy, jak ušetřit na elektřině

Trápí vás příliš vysoké platby za elektřinu, které musíte svému dodavateli energií platit? Dá se najít řada způsobů, jak snížit spotřebu a ušetřit tak nemalé množství finančních prostředků.

Používejte úsporné spotřebiče

V momentě, kdy vám doslouží lednička, pračka či jiný spotřebič na elektřinu, je dobré se v obchodech poohlédnout po úsporných nových modelech. Taková pračka A+++ dokáže snížit spotřebu vody i elektřiny o desítky procent. Totéž platí i o chladničce. Dnešní ceny úsporných spotřebičů už nejsou nijak zásadně rozdílné oproti starším typům, takže vás pořizovací náklady nemusejí trápit.

Úsporné žárovky jsou základem

Výrazného snížení spotřeby elektrické energie lze dosáhnout tím, že v domácnosti všechny klasické žárovky nahradíte za úsporné. Jsou sice dražší, zato však mají mnohonásobně delší životnost, takže se v konečném důsledku jejich nákup rozhodně vyplatí.

Zkuste změnu dodavatele

Levná elektřina se dá zajistit změnou dodavatele. Pokud se vám zdá, že platíte příliš vysoké vyúčtování, je na místě se porozhlédnout po internetu, zda ve vašem kraji a městě nepůsobí společnost, která by vám byla ochotna nabídnout zajímavější podmínky.

Vždy vám v tomto směru pomůže kalkulačka cen elektřiny. Do ní zadáte jen pár nezbytných údajů – roční spotřebu, lokalitu vašeho bydliště, druh bydlení, případně i způsob využívání elektrické energie. Kalkulátor vám pak během několika vteřin najde aktuální nabídky všech dodavatelů. Z nich si pak můžete vybrat, jaká varianta pro vás bude nejvýhodnější.

Změna dodavatele je dnes poměrně jednoduchou záležitostí, dá se provést prakticky kompletně přes internet. Vždy si ale dobře prostudujte podmínky nového dodavatele, aby se vám změna skutečně vyplatila. Je také zapotřebí si ohlídat dobu přechodu, abyste za energie nemuseli platit dvěma společnostem.

Stejně jako v případě elektřiny se kalkulačka dá použít ke srovnání cen plynu. Najdete ji na webu kalkulackaenergie.com.

Napsat komentář