Jak správně krmit psa?

Hlídá váš domov pes a chcete, aby s vámi žil co nejdéle? Nesmíte dopustit, že mu v misce přistane nekvalitní krmivo a už vůbec ne zbytky od vašeho stolu. Tím mu život naopak zkracujete. Vybrat ideální krmivo není složité, ovšem svá zásadní pravidla má. Naučte se je, váš pes bude spokojenější a vy určitě také.

Roli hraje váha, věk a další faktory

Krmivo musí vždy být přizpůsobeno aktuálnímu zdravotnímu stavu psa. I různá plemena psů mají specifické požadavky. Například lovečtí psi musí dostávat krmivo s vyšším obsahem L–karnitinu, který podporuje zdravý vývoj svalů. Vybírejte také podle stáří psa, štěňata a starší psi potřebují měkčí granule, aby je snadno rozkousali. Co se týče krmné dávky, tu určíte snadno podle doporučení od výrobce. Krmná dávka by měla být uvedena na obalu granulí. Pokud není nebo si nejste jistí, navštivte veterinárního lékaře. Nikdy krmnou dávku nepřekračujte, vede to k obezitě. Když psovi dáte navíc například pamlsky, krmnou dávku snižte.

Jak poznat kvalitu?

Vždy se musíte zajímat o složení granulí, nejdůležitější je poměr masa. V kvalitních granulích je to minimálně 50 %. Vždy by mělo být uvedeno, o jaký druh masa se jedná. Z dalších složek jsou důležité vitamíny, minerální látky, vláknina a nenasycené mastné kyseliny. Výrobci používají pravidlo, že jako první udávají surovinu, která je granulích obsažena nejvíce, na druhém místě druhou nejčastější apod. Snadno tak odvodíte, zda je obsah dostatečně kvalitní.

Spokojenost vašeho psa

Mezi top patří krmiva pro psy Taste of the Wild. Vyrábí se v USA a nad ostatními vynikají složením. Obsahují kvalitní maso ze zvířat, jako jsou srnky, křepelky, bizoni, jehňata, kuřata, lososi, kachny, krůty. V obsahu se dále nachází zelenina, lesní plody i bylinky. Jedná se o kombinaci odpovídající přirozenému jídelníčku psů jako šelem. Oblíbené jsou také granule Essential Foods, které obsahují 70 % masa.

Napsat komentář