Sériový versus nábytek na míru. Který vyjde cenově výhodněji a jaká jsou jejich palčivá místa

Při výběru nového nábytku před vámi budou stát misky vah. Koupíte si sériově vyráběný nábytek nebo dáte přednost nábytku na míru? Obojí má své kladné i stinné stránky. Pojďme se tedy na ně podívat. Sériově vyráběný nábytek má velkou výhodu ve své nízké ceně. Na druhou stranu, tomu většinou také odpovídá jeho kvalita. Není proto možné od jeho koupě očekávat zázraky. Pokud chcete zařizovat atypický interiér, nejspíš se setkáte s potížemi, že nábytek nepasuje přesně tak, jak má. Nábytek na míru přirozeně vyhlíží jako velká a náročná investice do domácnosti. Zde ale ohromně záleží na tom, od koho si nábytek necháte zpracovávat. Menší firmy si zpravidla neúčtují ceny příliš vysoké a podle průzkumů mezi zákazníky se v poslední době často ukazuje, že nábytek na míru může vycházet i o něco levněji.

Na základě toho, co si jakožto zákazník přejete, vám může zkušený výrobce nábytku vypočítat předběžnou kalkulaci už na první schůzce. Je standardní, že budete také seznámeni s průběhem realizace a budou s vámi prokonzultovány jednotlivé možnosti, které jsou aktuálně dostupné. Truhlářství v Praze například uvádí, že prvotní konzultace jsou zdarma. Po dokončení konzultace a ujasnění si jednotlivých cílů a záměrů se teprve společně navštěvují prostory, které se dále přeměřují. Podle truhlářství Praha by nábytek měl být v každém případě plně funkční, nemělo by se ale nikdy zapomínat ani na jeho estetičnost.

V poslední době roste v truhlářství v Praze mezi zákazníky také oblíbenost dubového dřeva. Pokud si zákazník pořídí nábytek na zakázku, může mnohem přesněji nechat realizovat své představy. Týmy odborníků, kteří se výrobou nábytku zabývají, dokáží snadno určit, jestli jsou představy a požadavky realizovatelné a pokud ano, určí plán realizace. To je jednou z největších výhod nábytku na míru. V obchodech byste možná nenašli přesně to, co hledáte nebo by se vám nepodařilo nábytek vizuálně sladit dohromady tak, aby interiér působil vkusně. V neposlední řadě je podle truhlářství Praha největší výhodou nábytku na míru právě jeho kvalita. Když máte doma nábytek z kvalitních materiálů, výrazně vzroste i jeho životnost.

Napsat komentář