Znáte všechny výhody vestavěné skříně?

Už dávno nad vestavěnou skříní uvažujete, ale pořád to odkládáte? Podívejte se ještě jednou na výhody tohoto řešení. Je jich skutečně mnoho.

Přestože jsou velké, zaberou méně místa

Vestavěné skříně jsou sice velké, avšak s prostorem umí pracovat velice chytře. Využijí jej do posledního milimetru. Pokud chcete, tak ode zdi ke zdi a samozřejmě až do stropu. Říkáte si, že prostory tak vysoko neumíte využít? Myslete na to, že si budete muset pořídit vhodné schůdky. Rozhodně však tento prostor nezatracujte. Právě on je ideální na sezónní oblečení, ale i na věci, které vytáhneme jen zcela zřídka. Hodí se též pro záložní přikrývky pro hosty i sezónní sportovní oděvy. Zejména ty zimní, které zaberou více prostoru.

Do ložnice vestavěná skříň prostě patří

Běžná šatní skříň je v ložnici zcela nepraktickou. Ložnice nebývají zrovna největší místnosti a pouze vestavěná skříň do ložnice dokáže přinést spousty úložného prostoru a současně praktičnost. Nemusíte kolem ní uklízet, protože sedne na milimetr přesně. Nehromadí se vám prach na povrchu skříně. Ten se špatně uklízí a je zdrojem různých alergenů, které si v ložnici nepřejeme. S využitím zrcadel na dveřích šatní skříně dokonce prostor ložnice opticky zvětšíme a zrcadla jsou též velmi estetická a praktická. Posuvné dveře přitom nezasahují do prostoru a kolem skříně si vystačíme s méně místem.

Nezapomeňte na vestavěnou skříň v předsíni

Právě zde se umí uplatnit jako vestavěná šatna pro celou rodinu na bundy a kabáty. Dokáže však posloužit i jako botník, místo pro kabelky a tašky, ale i prostor pro sportovní potřeby celé rodiny.

Vybavení na míru

Nezapomeňte, že dobrou šatní skříň dělá především její vnitřní vybavení. Nemusíte to s ním přehánět. Mnoho prostoru potřebujeme pouze na věšení. Je však dobré zvažovat, jestli budeme věšet dlouhé, nebo kratší věci. Hlubokou šatní skříň pak na ukládání věcí využijeme lépe, pokud si do ní necháme zabudovat výsuvné zásuvky. I botník se dá řešit chytře. Praktické jsou rovněž speciální systémy, které nám umožní věšet oblečení ve větší výšce a stahovat celou závěsnou tyč níž pomocí speciálního mechanismu. Vestavěná šatní skříň může mít i takové vychytávky, jako je vbudovaná šperkovnice.