Pracovní oděvy pro laiky i profesionály

Nepodceňujte výběr pracovního oděvu! Dobře vás ochrání jedině kvalitní a certifikovaný výrobek!
Pracovní oděvy využijí laici i profesionálové. Snižují, či přímo eliminují riziko pracovního úrazu. U některých profesí je pracovní oblečení dokonce uzákoněné.

Vybíráme pracovní oděv

Bez kvalitního pracovního oděvu se neobejdou zdravotníci, číšníci, kadeřníci, svářeči, hasiči, kováři, lesníci i zedníci. Zaměstnanci v potravinářském i chemickém průmyslu. Pracovní oděv vyžadují práce v lese i na zahradě. V kuchyni, zdravotnickém zařízení, ve svářečské, kovářské i kutilské dílně. A na základě jakých parametrů vybrat ten pravý?

Zaměřeno na účel

Při výběru pracovního oděvu primárně vycházejte z jeho účelu, tedy činnosti vyžadující ochranu. Zatímco číšníci a kuchaři se oblékají do rondonů a uniforem, hasiči, svářeči a kováři se neobejdou bez oděvů speciálně upravených proti sálavému teplu. Mechanickému poškození musí odolat oděv lesníka a zahradníka, zabránit kontaktu virů a bakterií s pokožkou, to je zase hlavní funkce oděvu pro zdravotníka. A takto bychom mohli pokračovat.

Antistatické, voděodolné a nehořlavé

Svou roli při výběru pracovního oděvu však má i sezona, v níž se bude používat. Na trhu proto najdete letní a zimní pracovní oděvy. Myslete i na speciální vlastnosti pracovního oděvu. Elektrikáři by se měli oblékat do oděvů antistatických, hasiči a svářeči nehořlavých. Pokud pracujete venku, zaměřte svou pozornost na pracovní oděvy voděodolné. Pohybujete-li se v dopravním provozu, neobejdete se bez reflexních prvků.

Jakou velikost?

Důležitá je samozřejmě i správná velikost pracovního oděvu. Ten vám musí dobře padnout. Netlačit ani při práci nepřekážet. Proto je vhodné si pracovní oděv vyzkoušet. A v případě nákupu na e-shopu vycházet z tabulky velikostí.

Kde nakupovat?

Kvalitní pracovní oděvy seženete ve specializovaných kamenných obchodech a na renomovaných e-shopech. Bohatou nabídku pracovních oděvů najdete například na e-shopu www.pracovniodevyhb.cz. V nabídce jsou kvalitní bundy, kalhoty, kombinézy, mikiny, kraťasy i vesty. Svářečské oděvy pro svářeče, zdravotnické pro zdravotníky, kuchařské pro kuchaře. Nabídka e-shopu je přehledně rozdělena podle oborů, což výběr značně usnadňuje. K dispozici vám jsou i všechny normy a prohlášení o shodě.