Žaluzie dnes: jsou funkční i estetické

Co se Vám vybaví při slově „žaluzie“? Pokud obracíte oči v sloup při vzpomínce na chatrné panelákové lamely, které se co chvíli rozbíjely, čtěte dál, protože dnešní žaluzie mají mnoho jiných a zajímavějších podob.

Možností je spousta

Dalo by se říct, že v současnosti není okno, na které by nešly přidělat žaluzie. Nabídka je široká – na výběr je ze spousty materiálů, barev i typů žaluzií. Vybírat lze mezi žaluziemi vertikálními a horizontálními, dřevěnými, hliníkovými či látkovými a k dostání jsou ve všech barvách duhy. Ani výroba nestandardních rozměrů nevychází výrazně dráž, než nákup normovaných rozměrů.

Závěs a žaluzie není to samé

Možná si říkáte, že stejně dobře fungují i závěsy. To však není úplně pravda. Žaluzie umožňují daleko plynulejší regulaci intenzity světla, nedrží se v nich prach ani roztoči a mají dlouhou životnost. Ani estetická funkce není potlačena ve prospěch funkčnosti. Není problém sehnat žaluzie, které korespondují s interiérem a nenuceně jej doplní. Veškeré ovládací mechanismy, ať už ruční či motorické, jsou umě schovány a neruší tak estetičnost.

I ti nejnáročnější budou spokojeni

Pro lidi s velkými nároky na vzhlednost jsou k dostání vertikální látkové žaluzie, které neztrácejí nic na funkčnosti a přitom vypadají velice vkusně a moderně. Efektivně stíní a zároveň provzdušňují prostor. Použití přírodního materiálu je osvědčeným způsobem, jak zpříjemnit atmosféru místnosti. Žaluzie ze dřeva je nenásilným využitím této vlastnosti dřeva. Dřevěné či bambusové žaluzie levně a efektně zvýší útulnost celého pokoje.

Žaluzie nejsou určeny jen pro interiér

V Česku zatím málo používané, přesto výborné výhody skýtající, jsou venkovní žaluzie. Čím se liší od vnitřních žaluzií? Díky své poloze venku, před oknem, fungují jako skvělý izolátor tepla a hluku. Protože venkovní žaluzie pohltí valnou většinu slunečních paprsků, je v interiéru snazší udržovat stálou teplotu a tím, podle několika studií, docílit lepší produktivity práce. Menší nutnost klimatizace v létě a topení v zimě se projeví v nižší spotřebě energie, čímž se vrátí investice vložená do žaluzií.

Jak vidíte, žaluzie jsou opět v kurzu a není se co divit. Poměr ceny a nabízené funkčnosti je velmi lákavý a široké možnosti přizpůsobení místu určení jsou zárukou spokojenosti.

1 komentář: „Žaluzie dnes: jsou funkční i estetické

  1. Krásný interiér, my tedy doma žaluzie nemáme, máme záclony, ale uvažujeme nad nimi – jsou přeci jen místnosti, kde nechceme, aby bylo vidět. Naštěstí je dnes už široký výběr různých druhů žaluzií 🙂

Napsat komentář