Víte jak pečovat o zahradní nábytek?

Zahradní nábytek je vystavován extrémním podmínkám a díky tomu by majitelé měli vědět, jak o něj správně pečovat, aby prodloužili jeho životnost. Proto jsem se rozhodl dnešní recenzi zaměřit na toto téma a snad tím trochu někomu poradit, co a jak, než svůj zahradní nábytek nastěhujete na zahradu. Správně by měla údržba probíhat 2 krát ročně a to před sezónou, což je právě teď, tak i po sezóně, aby zimu přežil bez úhony.

Čím ošetřit zahradní nábytek

Čím zahradní nábytek máme tedy ošetřit? Existuje na trhu plno kvalitních výrobků, které zabraňují tomu, aby se nám začala dešťová voda vsakovat do dřeva. Při výběru těchto přípravků by jsme si měli předem uvědomit, jak by měla finální úprava vypadat. Někdo vyznává přirozenou strukturu dřeva a někdo naopak dává přednost různým mořidlům, které dřevo zabarví do různých odstínů.

Pokud patříte mezi ty lidi, co vyznávají přirozený vzhled, tak můžete použít například oleje značky WOCA. Oleje této značky zaručí, že je dřevo pevné a odolné vůči vodě. Ale ještě předtím, než by jste začali nanášet tento ojel na váš nábytek, je potřebné ho důkladně očistit nejlépe proudem vody, následně použít něco hrubšího, třeba kartáč a zahradní nábytek pomocí toho kartáče důkladně zbavíme všech nečistot.

Čištění nábytku

Při čistění nábytku je dobré použít i různé chemické čističe, které jsou též běžně v prodeji a pokud by jste se zaměřili na jednoho výrobce, tak vám prozradím, že i tento přípravek nabízí značka WOCA. Po tomto úkonu je dobré nábytek opět řádně opláchnout proudem vody, nechat důkladně vyschnout a až poté můžeme teprve začít nanášet ochranný olej.

Pokud patříte mezi tu druhou skupinu, co jsem zde zmínil a máte raději dřevo zabarvené do nějakého odstínu, tak je postup naprosto stejný. Jediné, v čem se liší je, že použijeme jiný svrchní ochranný přípravek. Ať už se rozhodnete pro kteréhokoliv výrobce, tak skoro každý nabízí vždy několik druhů odstínů. Takto by měl zhruba vypadat způsob ošetření před sezónou.

A jak ošetřit zahradní nábytek po sezóně než ho uskladníme opět někde v kůlně? Postup ošetření je opět velmi jednoduchý. Nábytek by měl být perfektně očištěn od nečistot, neměl by být mokrý, takže nechat vysušit a za žádných okolností není dobré ho uskladňovat ve vytápěných prostorech. Měli by jsme též vždy překontrolovat, jak je na tom kování a případně ho dotáhnout. Určitě neuškodí i to, pokud nábytek i v zakryté kůlně přikryjete například nějakou plachtou.

Teď již máme trochu shrnut postup údržby a aby moje recenze nebyla jen poučná prakticky, rozhodl jsem se kouknout trochu na internet a najít nějaký příjemný e-shop, který se zabývá prodejem nejen samotného zahradního nábytku, ale i nějakými těmi prostředky na jeho údržbu. Proto jsem pro vás objevil e-shop firmy Čížek, která je na trhu již od roku 1994 a tím má již svojí určitou záruku kvality a tradice.

Zmiňovaný e-shop najdete na internetové adrese www.cizek-interier.cz a najdete zde širokou škálu výrobků. Zahradní nábytek nekupujete každý rok, ale s tím, že chcete, aby vám naopak vydržel co nejdéle. Proto je důležité zvolit kvalitního dodavatele s kvalitními výrobky, což si osobně myslím, že právě tato firma splňuje. A jako vždy vám maximálně doporučím toto: navštivte, porozhlédněte se a případně nakupte, pokud vás něco zaujme.

1 komentář: „Víte jak pečovat o zahradní nábytek?

  1. Máme doma úplně stejný zahradní nábyte a musím říct, že vypadá skvěle. Jen ho máme z Polska.

Napsat komentář