Vyberte si kvalitní frézku na dřevo

Frézovací nástroj tvaruje hrany, vytváří zářezy, otvory, výřezy i drážky. Současný trh je však rozmanitý a nabízí nepřeberné množství modelů, a proto zejména pro začátečníky může být náročné zorientovat se v bohatém sortimentu. V následujících řádcích se zaměříme nejen na frézky jako takové, ale také vám představíme spolehlivého prodejce.

Výběr frézy na dřevo

Ať už je ve vašem hledáčku vrchní frézka na dřevo, nebo nějaká jiná, postup je vždy stejný. V každém případě je nezbytné ohlížet se na stejné parametry. Výkonný motor by měl mít alespoň 30 tisíc otáček za minutu, a tím pádem je potom frézka schopna zpracovat hrany dřevěných prken, vyřezávat drážky i zářezy a vytvářet vzory.

Truhláři tento šikovný nástroj používají mimo jiné i k vyřezávání drážek pro dveřní panty a k ořezávání hran plastového laminátu. Stejně tak někteří truhláři potřebují tvarovat dřevo, aby bylo dekorativnější, nebo provádět složité truhlářské práce, a proto potřebují i výkonnější a přesnější frézy než truhláři, kteří si je berou na stavbu.

Fréza je ruční nástroj, ale lze ji připevnit i na frézovací stůl a používat jako stacionární nástroj podobně jako stolní pilu. Ať už používáte frézku na stole, nebo volně, výsledky závisí na výkonu.

Pomocí frézy s přípravkem můžete také vytvářet holubičí spáry, vrtat otvory pro hmoždinky, ba dokonce řezat zápustky.

Kde koupit frézku na dřevo?

Jestliže hledáte internetový obchod, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu Simek.eu, kde najdete širokou paletu nástrojů pro truhláře. Záleží na tom, jaké oblasti se konkrétně chcete věnovat, protože dané řemeslo je opravdu neomezené. Truhláři mají spoustu práce a různá zaměření.

Internetový obchod Simek.eu provozuje společnost Šimek Proficentrum, jež na tuzemském trhu působí už takřka třicet let.