Útulný domov rozzáří detaily, jako závěsy, ubrusy a utěrky

Znáte to? Přijdete poprvé k někomu na návštěvu a hned v prvních minutách získáte dojem, jakým na vás cizí domov působí. Útulný, přeplácaný, dětinský, inteligentní, moderní, zatuchlý, zakouřený, nevětraný, ba naopak čistý. Jistě, někomu se tyto dojmy zdají být nedůležité, ovšem všichni dobře víme, že domov je místem, kam bychom se měli rádi vracet. Prostor, útočiště, relaxační zóna, místo setkávání rodinných příslušníků či přátel tvoří samozřejmě jeho obyvatelé. Jací jsou, takový je i prostor, jenž je obklopuje. Nemusíte mít kupu peněz pro to, abyste si svůj příbytek zařídili v nejmodernějším luxusu. Stačí s citem nakupit nábytek i doplňky tak, aby působily kompaktním, přesto „nepřeplácaným dojmem“. Obývací pokoj s hezkými přehozy na křeslech, vkusné čalounění na gauči, koberec, případně opracovaná dřevěná podlaha. Kuchyň s dlaždičkami ladícími s nábytkem, závěsy kontrastující s podlahou, zároveň korespondující s textiliemi, kam patří chňapky, utěrky a ubrusy.

Skandinávský styl podpoří ubrusy, závěsy a utěrky – bavlna

Oblíbené jsou provensálský a skandinávský styl pro svoji jednoduchou čistotu, barevnou střízlivost i zvláštní uspořádání vzoru. Vypodobnit kuchyň zrovna ve zmíněných stylech není tak těžké, zvláště když se dřevěný nábytek doplní sklem, použije se na závěsy, ubrusy a utěrky bavlna. To vše v jednoduchém provedení a přirozenému uspořádání v místnosti.

Speciální vlastnosti mají utěrky – bambus

Bambusové vlákno je velice oblíbeným materiálem, z něhož se vyrábějí jak oděvy, tak textilie do domácnosti. Snadná údržba utěrky – bambus neničí jejich nepřekonatelné vlastnosti. Bambus se totiž vyznačuje především neobvyklou savostí a pohlcováním pachu. Vybavte svou domácnost i šatník textilem tvořeným bambusovými vlákny a uvidíte, jak si je okamžitě oblíbíte.

Napsat komentář