Tip na krmení slepic a králíků pro dosažení chovatelských cílů

Chcete si vyzkoušet, jaké to je mít vlastní slepice snášející vajíčka, či máte chovatelské ambice s králíky? Stačí si pořídit několik zvířat, načíst si základní informace o jejich potřebách a pustit se do toho. Moderní život na vesnici se dnes vrací i zpátky k těmto tradicím. Výhodou je, že k dispozici máte více druhů krmiv. V článku najdete tip na kvalitní krmivo pro slepice nebo králíky.

Když chcete bohatou snášku vajec

Speciální krmivo pro nosnice obsahuje všechny důležité živiny a minerální látky pro optimální vyživení slepice a tvorbu kvalitních vajec. Některé směsi jsou přímo navržené pro podporu snášky, kdežto jiné cílí na podporu vývoje embryí a vyšší líhnivost. Rozmyslete si, co konkrétně budete potřebovat po své slepice, a vyberte si buď 10, nebo 25kilogramový pytel s granulemi, sypkou či drcenou směsí.

Pro zdravé a spokojené králíky

Chov králíků na maso je už dnes poměrně vzácností, ale přesto není výjimkou. Oblibě se však stále těší chov s cílem množení a šlechtění. Pro oba cíle existuje speciální krmivo pro králíky. V jedné směsi se cílí na maximální vitalitu, zdraví a optimální hmotnost v kombinaci s udržením kvality srsti. Jiná řada je zase vyrobena pro rychlejší přibírání na váze a efektivní výkrm.

Sledujte svůj chovatelský cíl s kvalitním partnerem vyrábějícím výživu

Společnost Energys se věnuje výrobě krmiv již po mnoho let a za tu dobu neustále vylepšují své krmné směsi. Každá řada je navržena pro splnění potřeb zvířete a dosažení chovatelského cíle. Z toho důvodu je důležitý výběr podle určení krmiva a je vhodné dodržovat doporučení výrobce i ohledně denní krmné dávky. Prohlédněte si krmivo pro drůbež i další nabídku. Na internetových stránkách zjistíte také to, kde je váš nejbližší prodejce krmiva.

Napsat komentář