Stojany a přístřešky na jízdní kola: 3 věci, jež stojí zato promyslet při jejich nákupu

Venkovní mobiliář je nedílnou součástí většiny obcí. Pokud aktuálně uvažujete o nákupu jednotlivých komponentů, zcela jistě nemůžete zapomenout na stojany určené pro jízdní kola. Už na jaře přibude na komunikacích neskutečné množství cyklistů, kteří si do stojanů rádi své kolo ukotví. Obce i soukromé organizace instalují stojany na nejfrekventovanější místa, kde je jasné, že by jízdní kola v případě neuspořádaného uložení zavazela. Vybrat si dnes lze různé stojany i přístřešky, a tak se podíváme na 3 věci, jež byste rozhodně při nákupu neměli opomenout.

Kvalita a výdrž materiálu

Ať už kupujete stojany na koloběžky nebo jízdní kola, rozhodně dbejte na kvalitu materiálů, z nichž jsou vyrobeny. Klasiku představuje standardní kov s povrchovou úpravou. Nejčastěji jde o pozinkované povrchy, nicméně není problém volit ani barevné stojany na kola, jež jsou opatřené úpravou prostřednictvím práškové barvy. Všeobecně vzato, první jmenované jsou poněkud odolnější vůči poškrábání. Designově se ovšem často hodí k okolí mnohem více. Jestliže jste spíše pro přístřešky na jízdní kola, pak se ještě zaměřte i na pevnost dřeva a jeho povrchovou úpravu.

Tvar stojanů a přístřešků

Doby, kdy existovaly univerzální stojany na jízdní kola, jsou již naštěstí dávno pryč. Možná si pamatujete na nepříjemné okamžiky, kdy se konkrétní typy bicyklů do stojanů nevešly, nebo jste si museli odřít vidlice. Dnes si lze vybírat hned z několika modelů. Z drtivé většiny se do stojanu pouze zasune přední kolo, a to shora či zepředu. Jen u těch domácích nástěnných kolo jednoduše zavěsíte.

Systém kotvení

Vybírat je možné fakticky celkem tři provedení. Tradiční jsou modely pevně přichycené k zemi. Máte-li prostor na zdi, můžete volit nástěnnou variantu. Velmi oblíbené jsou také spojovatelné stojánky, které si lze libovolně nainstalovat dle individuálních představ.

Ať už potřebujete jakékoli stojany na kola, venkovní popelníky či jiný podobný sortiment, podívejte se na vmbal.cz a jistě si vyberete.

Napsat komentář