4 tipy pro výběr postele

Potřebujete si pořídit novou postel a nevíte, podle čeho se orientovat při výběru? Aby byl celý proces co možná nejvíce jednodušší, je dobré soustředit se na několik základních parametrů. A jaké to jsou? To se dozvíte v tomto článku.

Rozměry

Jedním z klíčových předpokladů, jak si vybrat správnou postel, jsou dobře zvolené rozměry. Samozřejmě si musíte nejdříve ujasnit, jestli chcete jednolůžko, či dvoulůžko. U postelí určených pro dva však také existují rozdíly, kdy na trhu najdete varianty široké 140 centimetrů, ale také modely se šířkou 200 centimetrů. V takovém případě záleží na tom, jak velkou máte ložnici a co pro vás bude lepší.

Materiál

Druhým bodem je přemýšlení o materiálu. Nejoblíbenější jsou dřevěné nebo kovové postele. Výhodou kovu je jeho velká pevnost a dlouhá odolnost, ovšem některým lidem nevyhovuje kvůli své studenosti. Dřevěná postel působí více útulným a hřejivým dojmem. Pro dosažení příjemného vzhledu a zkombinování výhod obou materiálů se často vyskytují kombinované modely, jako například postel Violetta třešeň antická.

Vzhled

Neméně důležitým parametrem je samozřejmě vzhled postele. Ta by měla ladit s ostatním vybavením a utvářet celkový vzhled pokoje. Cílem je dosáhnout útulného a příjemného pocitu. Pamatujte na to, že ložnice je místem pro odpočinek a čerpání nové energie. Nemusíte nutně následovat nejmodernější trendy, ale důležité je, co se líbí vám. Chybu jistě neuděláte s nejrůznějšími modely v odstínech dřeva. Pěkně vypadá například také postel Violetta bílá.

Snadná údržba

V zásadě nejde o složitý kousek nábytku v rámci údržby, ale i tak je dobré přemýšlet nad tím, jak budete o novou postel pečovat. Jednoduché a méně členité kousky jsou výhodnější pro běžné utírání prachu a klasickou údržbu. Větší péči je potřeba věnovat lůžkovinám a matracím.

Napsat komentář