Spolehlivý záložní zdroj pro vaši domácnost a firmu

Výpadek proudu či náhlá změna napětí je strašákem každé domácnosti a firmy. Nejspíše to zná každý, že pracoval na počítači na velice důležitém úkolu a jako na potvoru došlo k výpadku proudu, nebo ještě hůře vlivem přepětí či podpětí došlo k poškození počítače. Vaše práce tak byla nadobro ztracena. Tomu se však můžete snadno vyvarovat používáním záložního zdroje.

K čemu záložní zdroj slouží?

Záložní zdroje, označované také anglickou zkratkou UPS, umožňují při výpadku proudu uschovat dostatek energie pro fungování elektronických přístrojů. Pokud tak dojde k výpadku proudu například vlivem počasí, tak chod vašeho přístroje to neovlivní. Záložní zdroj UPS tak zaručí, že nedojde ke ztrátě vašich dat při výpadku proudu. Navíc vám záložní zdroje budou nápomocny i při přepětí či podpětí, jejichž důsledkem je často poškození používaného zařízení.

Co lze k UPS připojit?

Záložní zdroje UPS jsou nejčastěji využívány pro počítače, které záložní zdroj ochraňuje před všemi škodlivými jevy v elektrické síti. Mimo počítačů lze záložní zdroje využít i pro další přístroje, bez kterých se při práci doma či ve firmě nelze obejít. Příkladem může být router, inkoustová tiskárna, modem, monitor apod. Naopak není vhodné k záložnímu zdroji připojovat rychlovarnou konvici, elektrický vařič, laserovou tiskárnu a další zařízení, která mají vysokou spotřebu.

Jaký typ záložního zdroje vybrat?

Před pořízením záložního zdroje je důležité si promyslet, co bude záložní zdroj ups napájet. Stěžejními faktory není pouze výkon a doba zálohování, ale celé spektrum dalších faktorů, včetně typu záložního zdroje. Proto se neváhejte obrátit na zkušeného prodejce, kterým je firma Schmachtl. Tato firma prodává Riello UPS od přední italské firmy Riello. Ochraňte své zařízení a data jednou provždy s UPS Riello i vy.

Napsat komentář