Samostmívací kukly umožňují bezpečné svařování

Ať už je svařování kovových a dalších předmětů náplní vaší práce či jen pouhým koníčkem v rámci domácího kutilství, vždy je zapotřebí si chránit zdraví. Tato činnost totiž přináší poměrně značná rizika. Je nutné se zaměřit především na ochranu zraku.

Bez svařovací kukly riskujete trvalé poškození zraku

Pokud zrak není během svařování dostatečně chráněný, můžete velmi rychle oslepnout, případně se u vás projeví intenzivní zánět spojivek. K tomu, abyste zabránili poškození očí, je žádoucí používat speciální svářečskou kuklu. Na trhu jsou dostupné kukly v mnoha variantách. V praxi se jako nejužitečnější jednoznačně jeví samostmívací kukly, které jsou velmi bezpečné. Dokážou totiž automaticky regulovat tmavost průzoru, takže díky nim neoslepnete, ani si nepřivodíte jiné poranění očí.

Čeho si všímat při nákupu svařovací kukly?

U samostmívací kukly dále platí stejná pravidla jako v případě ostatních modelů. Při nákupu je ideální si konkrétní model vyzkoušet tak, aby vám dokonale pasoval na hlavu. Zkušení svářeči mohou kukly snadno nakupovat i v internetových obchodech. Při online nákupu sledujte, jaké parametry u kukly uvádí výrobce, potažmo prodejce.

Svařovací kukly mají různé prvky, které usnadní práci. Namátkou jde třeba o možnost vyklápění zorníku, takže při krátkých pauzách mezi svařováním nemusíte neustále odkládat celou helmu. Je dobré volit modely s širokým zorníkem, pak se totiž výrazně zlepšuje celková prostorová orientace.

Prodejce svařovacích zdrojů a samostmívacích kukel

Moderní samostmívací kukly a další vybavení pro sváření naleznete v eshopu společnosti Pantermax. V nabídce nechybí například ani výkonná invertorová svářečka. U ní oceníte lehkost, což velmi zpříjemní proces svařování. Kromě toho dokáže zajistit intenzivní svařování při relativně nízké spotřebě elektrické energie, takže se hodí pro každodenní použití.