Pronájem bytu v Brně je v hledáčku hlavně mladých lidí. Ověřte si na vlastní kůži, proč žít v ráji milovníků jídla a najděte si vysněný byt už dnes!

Důvodem, proč stále více lidí hledá pronájem bytu v Brně, je hlavně autentická atmosféra a velké množství sportovního, kulturního i volnočasového vyžití pro všechny věkové skupiny. Zejména gastronomie je v poslední době na vzestupu. Brňané totiž velmi rychle pochopili, že dobré jídlo se stává oblíbeným koníčkem Čechů. Jsou za ní ochotní cestovat kilometry daleko i vydat nemalé peníze. Gastronomickým žebříčkům už dávno nevévodí jen Praha, ale luxusní a kvalitní restaurace najdete i v hlavním moravském městě, a to přímo na špici žebříčku.

Pronájem bytu hledají především mladé rodiny

Proces hledání nového bydlení bývá časově i psychicky náročný. Byty jsou nejen v Brně, ale i v ostatních krajských městech nedostatkovým zbožím. Není výjimkou, že mladé rodiny, které mají na lokalitu, vybavení i samotnou rozlohu bytu často specifické požadavky, shání bydlení i několik měsíců. Svou roli hraje i omezený rozpočet. Brněnská radnice se sice snaží mladým lidem vyjít vstříc formou startovacích bytů, to ale zvýšenou poptávku zdaleka neuspokojí. Trpělivost a pozitivní přístup jsou jediným způsobem, jak tímto životním krokem projít bez újmy. V naší redakci jsme proto dali dohromady několik gastronomických tipů, díky kterým se budete na bydlení v Brně těšit o to víc!

Cesta za kvalitní gastronomií a luxusem stojí za to

Špičkovou gastronomii nenajdete jen v Praze, jak si to stále ještě mnoho lidí myslí. Oblíbenou “fine dining“ restaurací, která uspokojí všechny vaše chuťové buňky, je brněnská KOISHI fish & sushi. Jak už samotný název napovídá, těšit se můžete na sladkovodní i mořské ryby v asijském i evropském pojetí. Restaurace dokonce v roce 2012 vévodila žebříčku prestižního Maurerova výběru Grand Restaurant. Za zmínku určitě stojí také středomořská restaurace Borgo Agnese nebo Restaurant Pavillon, který má výborné hodnocení na turisty často vyžívaném serveru TripAdvisor.

Šálek dobré kávy si dáte téměř na každém rohu

Samostatnou kapitolou jsou kavárny, se kterými se v posledních letech roztrhl pytel. A to je dobře! Nikdy nebude dostatek míst, kde si můžete dát dobrou kávu a dortík! Podívejte se na výběr třech nejlepších, které jsme si sami otestovali:

· SKØG Urban Hub – Větší designová kavárna v centru Brna nabízí výtečnou kávu z vlastní výběrové pražírny. Patří mezi nejoblíbenější lokální podniky, počítejte tedy s tím, že bývá často plno. Kvalita a příjemná obsluha za chvilku čekání ale určitě stojí.

· Cafe Mitte – Pokud naopak toužíte po větším soukromí a u dobrého šálku si v klidu chcete přečíst oblíbenou knížku, určitě zavítejte do této úžasné kavárničky. Ochutnejte i výborný cheescake nebo muffin, který výborně doplní už tak dokonalou chuť místní kávy.

· Coffee Bar Mymika – Útulné místo přímo šité na míru všem freelancerům, kteří si chtějí svoji práci na notebooku zpříjemnit něčím lahodným. Milá obsluha vám vždy ráda poradí s výběrem nápojů i dobrot pro vegany.

Na zdraví! Na jedno, dvě i více

Podle průzkumu maloobchodní sítě se v Brně nachází více než 200 barů a 100 pivnic. Z velké části tvoří hlavní klientelu těchto podniků vysokoškoláci, kteří se sem chodí odreagovat. Snad nejoblíbenějším místem pro páteční večer je podle recenzí Bar, který neexistuje. Láká především na originální drinky na míru a „cool“ atmosféru. O oblíbenosti podniku svědčí i fakt, že je zde téměř celý víkend plno a jen velmi těžko zde bez rezervace najdete volný stůl. Pokud vás ani tak nelákají míchané koktejly, jako spíše dobré pivo, určitě nezapomeňte navštívit Výčep Na stojáka. Skvělý výběr lokálních piv a k tomu třeba chleba s cibulí potěší každého věrného pivaře. Za pozornost určitě stojí i nekonvenční Super Panda Circus nebo Atelier Coctail Bar.

Brno si již několik let žije svým vlastním životem a není divu, že i rodilí Pražáci se do Brna stále častěji stěhují. Kromě zmíněných špičkových restaurací, kaváren, hospod a barů zde najdete i originální hipsterská bistra, čajovny a alternativní podniky. Výjimkou nejsou ani čistě veganské restaurace nebo podniky nabízející jídla bez lepku či laktózy. Restauratéři myslí i na maminky s dětmi a velmi často jsou jejich podniky vybaveny dětskými koutky, takže se nemusíte bát si svou ratolest vzít s sebou. A jak jste vy s bydlením v Brně spokojeni? Který gastronomický podnik vás v poslední době oslovil? Co byste naopak rádi ve svém městě uvítali do budoucna? Podělte se s námi o vaše názory a tipy, určitě to ocení nejen vaši budoucí sousedé.

Napsat komentář