Plastová okna s výbornými izolačními vlastnostmi

Všichni chceme, aby byl náš domov pohodlný a přívětivý v každém ročním období. A zima je v našem podnebném pásu obzvláště náročná. Vytápění prostor často spotřebuje značné množství energie. A s tím jsou spojeny i značné finanční výdaje. Jak ulevit své peněžence a zároveň si i za chladných měsíců dopřát příjemnou pokojovou teplotu? Dopřejte si komfort a snižte výdaje za vytápění s plastovými okny.

Jak vybrat kvalitní plastová okna?

Pokud se rozhodnete vyměnit stávající okna za plastová, při výběru dbejte na kvalitní materiál a zpracování. Nejdůležitějšími kritérii jsou izolační vlastnosti a bezpečnost. Jak se ale v přehršli informací zorientovat?

Kolik komor je třeba?

Jedním z údajů, se kterým se u plastových setkáváme, je počet komor. Obecně se dá říci, že čím více komor, tím lepší izolační vlastnosti. Dnes se obvykle setkáváme s pěti nebo i vícekomorovými typy.

Kvalitní těsnění

Tento údaj má pro tepelnou izolaci ještě větší význam než množství komor. Místem, ve kterém dochází k největším tepelným ztrátám, jsou totiž právě spáry. Ideální je alespoň dvojité nebo ještě lépe trojité těsnění. Zabrání nejen úniku tepla, ale také pronikání vody do interiéru.

Počet skel

Na trhu se dnes objevují okna minimálně se dvěma skly. Vyšší počet skel ale snižuje tepelné ztráty. Plastová okna s výbornými izolačními vlastnostmi, která se používají při výstavbě nízkoenergetických domů, jsou standardně opatřena trojsklem.

Jak dlouho plastová okna vydrží?

Životnost kvalitních plastových oken je minimálně 50 let. Je jim ovšem třeba dopřát pravidelnou údržbu.

Design není na posledním místě

Ověření výrobci a dodavatelé plastových oken myslí i na jejich vzhled. V nabídce mají širokou škálu typů, mezi nimiž zaručeně najdete ten, který vašemu rodinnému nebo bytovému domu dokonale padne.

Napsat komentář