Při výběru komína se raději poraďte s odborníky

Pořízení komína není jednoduchou záležitostí, neboť je potřeba brát v potaz řadu okolností. Víte, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými typy komínů?

Základní rozlišení

Komíny se dělí na cihelné a nerezové. Dalším základním rozdělením jsou systémové a individuální komíny. Jaký komín je nejvhodnější pro vaši stavbu, vám doporučí odborná firma specializující se na prodej a montáž komínových systémů. Pokud se zaměříme na nerezové provedení, tento druh je doporučován na jakýkoliv typ domu. Nerezové komíny je možné připevnit ke zdi, fasádě či jiné konstrukci. Nevyžadují totiž nosný základ.

Použitá technologie

Komíny z nerezu jsou vyrobeny z vysoce kvalitního plechu, jenž splňuje potřebné normy. Ten je svařován v ochranné atmosféře argonu, čímž je zaručena vynikající kvalita a dlouhodobá životnost jednotlivých spojů. Jak bylo zmíněno výše, nerez komín lze použít díky jeho nízké hmotnosti téměř všude. V jeho prospěch hovoří jednoduchá a bezpečná montáž, dokonale vyřešená tepelná dilatace, rychlý ohřev a okamžité uvedení do provozu.

K čemu slouží vložkování komínů?

Tato moderní metoda se doporučuje při rekonstrukci komínů, neboť zajišťuje odkouření spotřebičů, v nichž je spalováno hlavně uhlí a peletky. Vložkování komínů se provádí pomocí izostatických keramických vložek, jejichž vlastností je zvýšená odolnost vůči vysokým teplotám a působení agresivních kondenzátů vznikajících při spalovacím procesu.

Druhy komínových vložek

Komínové vložky jsou nejčastěji vyráběny z nerezu, šamotu a plastu. Pevné a flexibilní provedení naleznete u nerezových a plastových vložek. Šamotové vložky jsou k dostání ve standardní pevné podobě. Jediné omezení platí pro vložky plastové, neboť nesnesou příliš vysoké teploty. Z toho důvodu jsou určeny hlavně pro kondenzační plynové kotle.

Napsat komentář