Porovnání hypoték

Nevíte jak najít nejlevnější hypotéku? Použijte hypoteční kalkulačku, na internetu jich najdete hned několik. Dívejte se také, zda kalkulačka do výpočtu započítá i dodatečné podmínky. Například na Ušetřeno.cz najdete kalkulačku, která hned ze začátku uvádí, že jako jediná na trhu do výpočtu nepromítá dodatečné produkty a podmínky. Ty totiž dokáží s konečným výsledkem a výškami splátek pořádně zatočit.

Hypotéční kalkulačka

Jakmile vyplníte kalkulačku hypoték, kam zadáte účel a výši hypotéky, dále i dobu splatnosti a délku fixace úroků, tato hypoteční kalkulačka vám snadno spočítá, která z nabídek je právě pro vás ta nejvýhodnější. Ze seznamu, který vám vyjede si již snadno sami vyberete a pokud budete mít dotaz, neváhejte se zeptat emailem nebo na telefonní lince.

Díky srovnání jednotlivých hypoték máte v klidu a pohodlí domova hned před sebou během chvilky mnoho základních nabídek hypoték odpovídajících zadaným kritériím. Pokud vám tak úplně nabídka nesedí, hypotéku si celkem snadno přizpůsobíte. Jednotlivé zobrazené nabídky si můžete totiž ještě dodatečně zlevnit. U každé hypotéky také vidíte přehledný seznam slev, které vám mohou snížit váš úrok a můžete si pohodlně v klidu vybrat. Je pak jen na vás, které z nabízených slev pro sebe k hypotéce využijete.

Hypotéka jako snadné řešení

Pokud přemýšlíte o hypotéce, hned na začátku ve své hlavě opusťte spoustu velmi rozšířených mýtů. Nájemné vás z dlouhodobého hlediska nikdy nevyjde levněji než pořízení hypotéky, neboť platba nájemného je spotřebním výdajem, ale hypotéka je investicí do něčeho, co vám bude patřit. V době změny fixace lze často splatit část či celou hypotéku bez jakýchkoli sankcí. Pokud není zrovna konec fixačního období, splatíte aspoň její část. A stále platí, že v rámci inflace jsou pořád lepší splácené dluhy, jak ladem ležící peníze na účtů.

Pokud jde o refinancování hypotéky, nejde zde o vysoké platby penále. Jde o splacení předchozího závazku a převedení k nové bance s výhodnějšími podmínkami. Refinancování hypotéky směřujte na konec fixačního období. Neplatí ani často omílané tvrzení, že hypotéky s delší dobou fixace jsou vždy s vyšším úrokem a dražší. Úrokové sazby jsou tak nízké, že až se zvednou, všichni s kratší dobou fixace budou mít novou vyšší sazbu a vy dosáhnete rekordně nízkých úroků.

Napsat komentář