Ponožkové pletací příze – na fusakle i na hračky

Vracíme se opět k ručním pracím. Ne, ponožky rozhodně neupletete levněji, než za kolik jich koupíte hotové. Jenomže nákupem se zas tolik nezabavíme jako tvořením. A od kdy se z povinnosti stala zábava, baví nás i pletení či háčkování opět více.

Díky moderním přízím pletené ponožky opět milujeme

Střední generace nejspíš zažila ponožky od babičky, které se nedaly příliš nosit. Na noze nedržely, hodně též kousaly. Moderní ponožkové pletací příze a ponožky z nich jsou jiné. Kromě toho, že perfektně vypadají, jsou též příjemné na nohu, drží tvar a spolu s vhodným vzorem skvěle pruží. Mohou být skutečnou pýchou šatníku.

Z ponožkové příze lze navíc uplést ev. uháčkovat hned několik doplňků. Ponožky nám tak mohou ladit s čepicí, šálou i s rukavicemi. Takový komplet vypadá skutečně dokonale. Přitom jsme zabili dvě mouchy jednou ranou – pobavili jsme se a vytvořili něco užitečné pro sebe či své blízké. Není se proto čemu divit, když se do této zábavy nepouští jenom ženy, ale i muži.

Uháčkujte něco dětem

Říkáte si, mají přece oblečení tolik, že nevíte, co s ním. Zapomeňte na oblečení a uháčkujte jim hračky. Hitem jsou tulící háčkované panenky a zvířátka, ale i minifigurky nazývané Amigurumi. Děti je budou milovat. Stanou se obyvateli jejich hracích domečků, vytvoří si z nich divadlo i přívěsky na batůžky. Chce to jen návod, jak na to, hezkou přízi a hodit se vám bude i sada háčků na háčkování.

Proč vlastně háčkovat?

Ruční práce nás baví. Kreativně tvořit lze z kdečeho, ale lepší je tvořit tak, aby věci, které vytvoříme, rovněž k němu užitečnému posloužily. Dekorace z ruliček od toaletního papíru nechme raději vytvářet našim dětem. Tvoření z příze, s háčky a s jehlicemi přece jen dokáže být užitečnějším. A je jedno, jestli se pustíme do háčkování hraček, pletení ponožek, či rovnou do svetru. Výhodou je, že touto činností trénujeme rovněž svoji jemnou motoriku. Nenechme se splést. Nejen u dětí by se měla trénovat.