Ideální pro skladování i přepravu

Mezinárodní doprava schytala v posledních několika letech kvůli pandemii pár pořádných políčků. I tak se po světě přepravily miliardy tun zboží. Aby něco takového bylo vůbec možné, je potřeba zajistit nejen špičkovou logistiku, ale rovněž i vhodné dopravní prostředky. V neposlední řadě jsou potřebné i kvalitní přepravky, na které se často zapomíná.

Kvalita je zásadní

Přepravky musí být za všech okolností maximálně kvalitní, jinak se zboží nikdy nedostane k zákazníkovi v dobrém stavu. Proto je potřeba používat pouze vhodné materiály, například tvrzený plast.

I když se na plastové výrobky díváme často skrze prsty, jsou obvykle velmi odolné proti mechanickému poškození i různým přírodním živlům. To je samozřejmě velká výhoda. Plast se, oproti jiný surovinám, také velmi dobře čistí. A je jedno, od čeho se ušpiní. Když se použije dobrý saponát a dostatečné množství vody, vždy se dá dobře umýt. Navíc nenačichne, což je skvělá vlastnost hlavně v potravinářství.

Proto je možné v přepravkách vyrobených z plastu převážet víceméně cokoliv. Ryby, pomeranče, okurky, hřebíky, různé druhy elektroniky, a dokonce i některé kyseliny. Samozřejmě pouze takové, které s plastem vůbec nereagují.

Proto se plastové přepravky využívají prakticky ve všech odvětvích přepravy a skladování. Není vůbec divu, že zcela vytlačily ještě relativně donedávna tak populární dřevěné bedny.

Manévrování mezi regály

Velmi ceněné jsou plastové přepravky i v obchodech, a to ať v těch největších, tak i v maličkých večerkách. Tam se samozřejmě už nepoužívají velké bedny jako v obřích skladech, případně v mezikontinentální dopravě, ale mnohem menší přepravky klt. Vleze se toho do nich sice méně, ale na druhou stranu je možné je snadno přenášet i zcela plné.

Horší situace může nastat, když se zboží nahromadí a je potřeba toho odnést více najednou. Pro takové případy mají prodejny alespoň jeden speciální manuální vozík, na kterém se dá vše potřebné odvézt. Každý vozík má otočná kolečka, s jejichž pomocí je pak snadné převážet zboží i ve stísněných prostorách mezi regály.