Parkety, co jste o nich nevěděli

V každé domácnosti či domě se vždy řeší při výstavbě mnoho módních prvků. Jedním z nich je otázka podlah. Podlaha má vliv na pocit člověka v místnosti, proto s z tohoto hlediska musí pečlivě vybírat. Typů podlah je mnoho, však existují určité varianty, které jsou vhodné do většiny prostor v domácnosti.

Řeč je o parketách

Parkety jsou v poslední době nejvhodnější řešení na trhu, lze je umístit jak do obývacích pokojů, ložnic tak i kuchyní. Jejich výhodou je nízká cena a možnost nechat parkety zespodu zateplit. Takže nebude v zimních období nepříjemné chodit bos po místnosti. Ohledně údržby jsou na tom parkety nebo plovoucí podlaha velmi dobře, stačí se vyhnout potopám a dřevěné podlahy budou velmi příjemné a svým vzhledem působivé.

Co dělat při poškození parket?

Při větším poškození takovýchto materiálů, lze postupovat několika způsoby. Velmi hrubé poškození do hloubky lze řešit rychlou výměnou pouze poškozené parkety. Výhoda oproti koberců, které při větším poškození mají opravy drahé. Pokud bude poškození parket jemné, lze si objednat broušení parket. Oprava zde spočívá ve vybroušení dřeva a následné nalakování.

Napsat komentář