Nadělil vám Ježíšek nové věci? Prodejte ty staré!

Ježíšek spoustu z nás obdaroval věcmi, které už doma máme a používáme. Teď jsme ale dostali nové, modernější, s lepšími vlastnostmi a pokročilejšími parametry. Nabízí se tedy otázka, co udělat s těmi starými. Pokud ještě fungují, vyhodit je by byla škoda. Připravili byste se o peníze a někoho jiného o radost.

Spousta věcí, pokud jsou ještě funkční, se dá prodat. Na některé z nich fungují samostatná tržiště, nicméně téměř se vším pochodíte na obecných inzercích. Například BIGinzerce.cz, kterou navštíví přes 100 000 lidí měsíčně, vám umožňuje dát inzerát zdarma snad na všechno od traktoru přes šicí stroj až po oblečení.

Úspěch budete mít s elektronikou

Velký zájem je na bazarech hlavně o věci, které jsou drahé, když si je kupujete nové. Typicky jde třeba o telefony. Telefon potřebuje každý, ne všichni jsou ovšem ochotní dát za nový kolikrát až 20 tisíc korun. Přitom mobil v bazaru seženete daleko levněji a mnohdy se tam prodávají i velmi zánovní kousky. Pro běžného člověka je to možná neuvěřitelné, ale někomu se může stát, že pod stromečkem objeví i dva telefony a jednoho se pak potřebuje zbavit.

I starší kousky někdy zabodují

Nemusíte ovšem prodávat měsíc staré zboží, aby o něj byl zájem. Pokud je po všech stránkách funkční, někdo si ho jistě koupí. Donesl vám Ježíšek novou chytrou televizi a vy nevíte, co dělat s tou „starou“, kterou jste si pořídili před třemi lety? Dejte ji na bazar televizí, někoho určitě potěší. Starší lidé typicky nepotřebují televizi s nejnovějšími vychytávkami, nebo si ji někdo bude chtít odvézt třeba na chatu, kde nepotřebuje nejmodernější model.

Máte-li čas, prohlédněte i poptávky

Inzerce zdarma je jednou možností. Druhou je pátrat přímo v kategorii poptávek, zda někdo netouží zrovna po tom, co máte doma. Podívejte se například na foto bazar a uvidíte, že někdo poptává objektivy Pentax.

Jak si můžete všimnout, zájemců o bazarové zboží je dost, tak se nebojte nabídnout to svoje. Podívejte se, za jaké částky se dá pořídit věc, již se snažíte prodat, nastavte cenu trochu níže a buďte si jistí úspěchem. Rozhodně je lepší věci prodat, než aby vám jen ležely doma, dokud úplně neztratí svou hodnotu.

Napsat komentář