Na co si dát u čištění koberců pozor?

Všichni to známe, máme doma krásný koberec, ale nejednou musíme čelit hutným skvrnám a nebo nečistotám ze zatížení. Jedinou spásou proto pro nás zbývá strojové čištění profesionální úklidovou firmou. Čištění koberců byste neměli podceňovat – kobercový materiál je jeden s největším chytačem alergenů, proto pokud vám záleží na zdraví rodiny nebo u kancelářských koberců na zdravém pracovním prostředí, měli byste koberce čistit pravidelně.

V současnosti si můžete zvolit ze čtyř čistících metod – extrakční, kotoučem, suchou metodou nebo párou. Každá z nich má své výhody a nevýhody, některé jsou ekologčtější než jiné. Na některé typy koberců můžeme použít jen vybranou metodu, proto by vám úklidová firma měla sama od sebe doporučit tu správnou metodu a správný čistící přípravek. Pro výběr vhodného přípravku firma obvykle testuje pH kobercového vlákna a textilie.

Úklidová firma by neměla jen odstranit na první pohled viditelné skvrny. Prováděcí pracovník by měl redukovat či odstranit i to co není vidět na první pohled, a tak udržet váš koberec svěží a kvalitně vyčištěný. Pracovník by vám sám od sebe měl dokonce nabídnout impregnaci. Pozor! Nejedná se o tahání peněz, impregnace redukuje zabarvení skvrny a prodlužuje životnost koberců.

Nevybírejte jen podle ceny. Na internetu můžete narazit na řadu firem, které vám nabídnou až podezřelé nízké ceny za variaci úklidových služeb. Buď se může jednat o podvodníky, po kterých vaše koberce budou vypadat ještě hůře než předtím, nebo vám do základní kalkulace nezapočítají řadu úkonů a použití prostředků, které nakonec cenu několikanásobně zvýší.

Správná cenová nabídka by měla vždy obsahovat: adresu a lokalitu místa, počet pracovníků, odhad počtu m2, cenu K4/m2, dopravu a speciální čističe a odstraňovače, doplňkové služby (impregnace aj.), čas a preferovaný termín realizace a předběžnou konečnou částku. Cena může být upravena, pokud se na kobercích vyskytují odolné nečistoty, nicméně by tato skutečnost měla být sdělena pracovníkem před zásahem.

Nezapomínejte, dobrá úklidová firma si poradí s každou nečistotou.

 

Napsat komentář