Jak vybrat půjčovnu grilů?

K horkým letním dnům neodmyslitelně patří setkání s přáteli a společné grilování. Pokud ale zrovna gril nevlastníte, nebo ho nemáte, jak na konkrétní místo dopravit, řešením může být pronájem grilů.

Pronajímatelů grilů není mnoho, proto by ste si měli dát o to větší pozor na podmínky a konkrétní grily, které nabízí. V tomto článku vám přinášíme pár tipů, které by vám měli pomoci s rozhodováním.

  • Široký sortiment. V současné době grily zvládnou mnohem víc než jen uzeniny a kuřecí plátky, proto byste se neměli omezovat jen na základní modely, a zvážit, zda nechcete servírovat palačinky nebo pizzu. Tohle všechno již moderní grily umí.
  • U rozhodnutí, který druh grilu vybrat vám také pomůže místo grilování. Tato otázka je klíčová, jelikož každý ze třech typů grilu má rozdílný zdroj žáru a skladovatelnost. Uhelný gril přidává nezaměnitelnou chuť a brikety nebo dřevěné uhlí se dá sehnat skoro všude, na druhou stranu si při rozpalování grilu musíme počkat. Elektrické grily se naopak hodí na balkon nebo do měst, kde si musíme dávat pozor, aby kouř neobtěžoval sousedy. Výhodou je také jejich skladovatelnost. Plynové grily jsou naopak vhodné pro netrpělivce – stačí totiž jen otočit knoflíkem a za chviličku můžete pokládat na rošt. Stinnou stránkou je jejich hmotnost, které přidává plynová bomba.
  • Nesnažte se ušetřit na malém grilu. Počet osob, pro které budete grilovat je rozhodující, proto vhodná velikost by měla být základ.
  • Podmínky půjčení. Tak jako u každého nákupu byste se měli obeznámit s podmínkami poskytované služby. Pokud například chcete grilovat v pátek, budete muset platit pronájem i za celý víkend, jelikož má poskytovatel zavřeno a gril dříve vrátit nejde? Co se stane, pokud na elektrickém nebo plynovém grilu bude vada?

Pokud si stale u půjčení grilu nevíte rady, neváhejte se obrátit přímo na poskytovatele. Ten vám doporučí vhodný typ ve vaší cenové relaci. Chce přece, abyste byli spokojení a mohli se k němu zase vrátit J

Napsat komentář