Krátkodobý pronájem jako příležitost pasivního výdělku

Máte volnou nemovitost, kterou chcete zhodnotit, a přemýšlíte, co bude nejlepší? Jestli si počkat na příhodnou situaci na trhu a pustit se do prodeje, nebo se raději vydat cestou dlouhodobější investice s využitím pronájmu? Podívejte se na několik výhod, které přináší krátkodobý pronájem.

Větší výnosy v porovnání s dlouhodobým pronájmem

Smlouva na delší časový úsek sice nabízí stabilitu a částečnou jistotu, ale v porovnání s krátkodobým pronájmem je zhodnocení nemovitosti výrazně nižší. Paradoxně je zde i jistá výhoda, že dochází k menšímu opotřebování bytu, protože turisté a lidé, kteří hledají tento druh bydlení, většinou každý den nevaří a v bytě pouze přespávají, protože přes den řeší záležitosti, kvůli kterým do města přijeli. V případě předání starosti o bytu správci navíc neřešíte úklid a drobné opravy, což pomáhá šetřit další cenný čas.

Ideální pro zhodnocení nemovitosti v centru města a lákavé lokalitě

Pro tuto formu zhodnocení nemovitosti jsou ideální byty v centru města a v turisticky zajímavých lokalitách. Výsledná cena za pronájem se následně odvíjí od lokality, velikosti bytu a vnitřního zařízení. Jestli nad touto možnosti uvažujete, vyzkoušejte možnost nezávazné nabídky, ať máte představu o potenciálním pasivním příjmu. Rozhodnout se samozřejmě můžete i pro dlouhodobý pronájem pod vedením správce, kde však může být o kousek nižší měsíční částka.

Nemáte žádné starosti navíc

Krátkodobý nájem nepřináší žádné další velké starosti navíc. Jednoduše svěříte nemovitost správě bytu specializující se na krátkodobé pronájmy a ti se postarají o všechny praktické věci, jako jsou shánění hostů pro ubytování, úklid, starosti s dodávkami energie a další drobné problémy plynoucí z běžné péče o byt. Vám pak jednoduše chodí výdělky z nájmu na účet.

Napsat komentář