Je čas na rekonstrukci bytu? Obraťte se na odborníky

Chystáte se na rekonstrukci bytu a nejste si jisti, zda ji provést sami nebo obětovat naspořené peníze a zaplatit si odbornou firmu? Přečtěte si následující článek a zvažte všechna pro a proti. Rekonstrukce svépomocí může přinést jisté výhody v podobě ušetřených peněz a realizace projektu přesně podle vašich představ. Většinou se však vyskytnou úskalí, kvůli nimž se celý projekt protáhne a prodraží.

Rekonstrukce svépomocí nebo s profesionály

Pokud se chcete vrhnout do rekonstrukce panelového bytu na vlastní pěst, je potřeba pečlivě zvážit, co všechno jste schopni udělat sami, a na co si objednat profesionála. Taková elektroinstalace není žádná sranda a vyžaduje skutečně odbornou znalost, aby práce nebyla zfušovaná a nehrozilo vám či vašim dětem nějaké ošklivé zranění. Samozřejmě spoustu věcí je schopen člověk opravit nebo předělat sám. Záleží jen na tom, jaké máte zkušenosti. Malování, pokládání lina i lepení tapety by neměl být problém pro žádného průměrného kutila. Bourání zdí či instalace oken jsou už náročnější práce, které již člověk musí mít v ruce a měl by disponovat určitými znalostmi.

Na první pohled by se mohlo zdát, že rekonstrukce bytu 2+1 bude provedena rychleji než u bytu 3+1, tato představa však může být mylná. Průběh realizace rekonstrukce a časová náročnost závisí na tom, co vše je třeba udělat a v jakém stavu se váš byt nachází. Pochopitelně je potřeba také skloubit možnosti zedníků s vaším harmonogramem, ale nemusíte se ničeho bát, na všem se dá domluvit. Profesionální firmy poskytují konzultace, kde si vyjasníte priority a očekávání a dohodnete se na tom, které služby budete chtít využít.

Proč využít služeb specializované firmy

Rekonstruovaný byt může vypadat krásně a útulně, ale stejně tak to může být naprostá katastrofa. Z toho důvodu je doporučeno objednat si služby profesionální firmy, která se bude snažit vyhovět vašim představám, a zároveň budete mít jistotu kvalitně odvedené práce. Ačkoliv z rekonstrukce provedené svépomocí máte lepší pocit, ne vždy se vše povede a následné opravy nakonec mohou být ještě nákladnější. Specializované firmy vám ke všemu ušetří čas, takže si budete moci užívat nového hnízdečka o poznání dříve.

Napsat komentář