Jaký je nejlepší materiál pro psí boudu?

Nepodařilo se vám sehnat psí boudu s dopravou zdarma, a tak přemýšlíte nad tím, že svému psisku boudu vlastníma rukama postavíte? To ostatně není až zas tak špatný nápad. Při stavbě psí boudy si můžete užít spoustu legrace a získáte originální kousek, který vám bude každý závidět. Pokud jste tedy alespoň trochu manuálně zruční.

Jaký je ideální materiál na psí boudu?

Psí bouda by měla být vždy vyrobena z netoxického materiálu. Ideální je dřevo. Přestože je pes masožravec, rád si sem tam “kousne” i do dřeva. V jeho dřevěném příbytku se často objeví pokusy o rozšíření vstupního otvoru nebo o umělecké vzory na okrajích střechy. Z tohoto důvodu bychom měli volit materiál, který psovi nezpůsobí zdravotní problémy. A nejen stavební materiál, ale i povrchová úprava musí být provedena s ohledem na zdraví a život psa. Pokud tedy hledáte nejlepší materiál pro stavbu psí boudy, je dřevo tou správnou volbou. Ujistěte se, že je ošetřeno a dokončeno netoxickými produkty, a váš pes bude ve svém novém domově maximálně spokojený.

Jak na velikost psí boudy?

Ideální bouda by měla být taková, aby se pes mohl pohodlně postavit a ležet na boku s nataženými zády. Měla by mít také střechu, která psa chrání před sluncem, deštěm a sněhem. Jaký je tedy nejlepší materiál pro psí boudu? Nejlepší volbou je stále dřevo. Je to přírodní materiál, který se snadno čistí a dezinfikuje. Kromě toho je dřevo dobrým izolantem a pomáhá udržet boudu v létě chladnou a v zimě teplou. A v neposlední řadě psi milují vůni dřeva. Uklidňuje je. Stejně jako lidi. Při volbě vhodné velikosti psí boudy myslete také na vchod. Ten by měl psovi umožnit pohodlný vstup do boudy, a zároveň nebýt příliš velký, aby do boudy nepronikala zima zvenku. Pro volbu optimální výšky vchodu do psí boudy si svého psa změřte v kohoutku a připočtěte pár centimetrů navíc.

Zajistěte psovi všechny jeho potřeby

Jedině tak budete mít doma. Jen v případě, že budete mít doma spokojeného psa, který má zajištěno vše, co potřebujete, můžete začít přemýšlet nad tím, jak naučit psa aport anebo jak s ním začít se psem cvičit nebo běhat. Mimochodem právě společné běhání psi naprosto milují a byla by škoda jim ho jen díky své pohodlnosti nedopřát.