Jako v bavlnce se vám bude spát jen v kvalitním povlečení

Abychom se ráno cítili svěží a vyskočili z postele nabití energií, potřebujeme dostatečně dlouhý a kvalitní spánek. Proto bychom měli udělat vše pro to, abychom si v noci dokonale odpočinuli.

Proč se nám špatně usíná

Když si udržujeme duševní pohodu a navíc máme dostatek fyzické aktivity, usneme většinou hned, jak ulehneme do postele. Většina z nás je ale zatížena řadou povinností. Pět dní v týdnu pravidelně vstáváme do zaměstnání a naopak o víkendech nezřídka rádi ponocujeme. Našemu tělu tak chybí pravidelný režim, mnohdy i pohyb, a často se mu nechce usnout v ideální čas.

Jak zařídit, aby se nám lépe usínalo

Abychom se snadno ponořili do spánku i po náročném dni, je třeba aby místnost, v níž usínáme, navozovala harmonii. Pokud se nám totiž v hlavě honí nejrůznější myšlenky, potřebujeme nejprve uvést tělo do stavu relaxace. Ložnice by měla být dobře větraná a rozhodně by v ní nemělo být horko. Nezbytná je i postel s kvalitní matrací, pokrývkou, polštářem a ložním povlečením z příjemného materiálu.

Kvalitní ložní povlečení je základ

Ložní povlečení dokresluje vzhled naší ložnice, mělo by tedy s jejím interiérem ladit. Jen na našem vkusu záleží, zda zvolíme jednobarevné nebo vzorované. Ale rozhodně bychom neměli podcenit volbu materiálu. Povlečení je totiž v přímém kontaktu s naší pokožkou a vždy by nám mělo být příjemné na dotyk.

Nabídka ložního povlečení je široká

Naštěstí máme z čeho vybírat. A dobře uděláme, zvolíme-li české povlečení. Získáme kvalitní ložní prádlo a zároveň podpoříme lokální výrobce. České povlečení je k dostání v řadě provedení. Zvolit můžete bavlněné, krepové, flanelové nebo dokonce z mikroplyše. A pokud preferujete luxusnější materiály, můžete sáhnout po oblíbeném damašku nebo dokonce saténu. Pokud se chcete dozvědět zajímavosti o povlečení, například s jakými rozměry povlečení se můžete setkat a na co si dát pozor při výběru povlečení, navštivte stránky ceske-povleceni.cz.

Napsat komentář