Jak vybrat vhodné povlečení

Není nad příjemný pocit, když uléháte do postele a vaši pokožku pohladí jemný dotyk kvalitního povlečení. Nenechejte se nalákat pouze na celkový vzhled či barevné provedení, ujistěte se především z jakého materiálu je „obleček pro peřiny“ zhotoven.

Trh nabízí velké množství typů povlečení, které jsou vyráběny z rozdílných materiálů. Pokud se ve všech druzích ztrácíte a nevíte, jaký materiál je nejvhodnější. Rozhodně čtěte dále. Osvětlíme vám výhody i nevýhody daných tkanin.

Před nákupem povlečení

Ještě před samotným nákupem se ujasněte následující kritéria, jenž jsou při výběru opravdu důležitá. Dbejte proto na provedení, které bude skvěle sát pot, odvádět vlhkost a udržovat stálou tělesnou teplotu v průběhu vašeho spánku. Pokud děti či partner trpí alergiemi, dbejte na speciální úpravu proti roztočům. I taková možnost je v současné době na trhu k dostání.

Ve frekvenci použití vede jisto jistě bavlna v mnoha výrobních variací. Se svými výhodami se stala velmi oblíbenou hned z několika důvodu. Odvod potu, vysoká savost i bezkonkurenční regulace teploty těla. Právě tyto přínosy přispívají ke kvalitnímu a především zdravému spánku.

Povlečení na zimu

Flanel se dá pokládat taktéž za bavlnu, protože se vyrábí z pročesávané bavlny. Plusy pro spánek jsou proto totožné. Flanelové povlečení se skvěle hodí pro chladné zimní večery. Pokud se chystáte na hory přibalte si povlečení z flanelu s sebou. Budete nadšení tepelnou izolací i samotným přívodem tepla.

Povlečení na léto

Pro horké letní měsíce je ideální volbou satén, zahalte se do saténových přikrývek a sněte si své sny. Saténové povlečení se snadno poddá pokožce a navodí vám příjemné pocity, skvěle vaše tělo obejme. Nevýhodou je vyšší cena.

Ložní prádlo krepové se těší velké oblibě z důvodu praktičnosti, kterou ocení každá žena. Odpadá tady nutnost žehlení. Také Jersey povlečení má podobné vlastnosti jako krepové. Nemačká se, jemný a hebký materiál, doporučuje se pro náročné spáče.

Povlečení pro alergiky

Skvělou variací pro ty, kteří trpí alergiemi všemožných typů ,je přímo na míru stvořeno bambusové povlečení. Že jste o něm ještě neslyšeli? Jedná se o revoluční novinka na trhu . Pro zhotovení jsou užity bambusová vlákna, bambus se neošetřuje žádným chemickým prostředkem, proto jsou zachovány antialergické účinky i přírodní antibakteriální efekt.

Povlečení je dnes opatřeno místo knoflíčků, jednoduchým a rychlým uzavíráním pomocí zipů.

1 komentář: „Jak vybrat vhodné povlečení

  1. Máme v rodině alergiky a můžeme potvrdit, že povlečení z bambusu je super. Žádný problém s alergií :).

Napsat komentář