Jak si vybrat venkovní osvětlení, na co se zaměřit?

Máte dům v zahradě, která utěšeně vzrůstá? Chcete zajistit všem příslušníkům rodiny i návštěvám bezpečný pohyb kolem domu i večer, když už je tma, ale na zahradě je ještě příjemně? Řešením je dobré venkovní osvětlení a internetový obchod má široký výběr svítidel pro tuto potřebu.

Kde začít?

Nejlépe u vstupních dveří, kudy vcházejí do domu jeho obyvatelé a vítají se hosté. Mnozí majitelé si zakládají na tomto místě, které poskytuje první dojem z jeho domova, a tak bývá vyzdobeno množstvím hrnkových květin. Jsou-li večer jasně osvětleny, mohou vytvořit přímo kouzelný obraz. Ze široké nabídky, která je na trhu, lze vybrat svítidla, která budou odpovídat velikosti dveří a vstupního prostoru a jsou navíc krásná. Můžeme zvolit závěsná, nástěnná i sloupková, uvážíme, zda bude potřebí umístit je doprostřed či raději po obou stranách vchodu. Schody ke dveřím můžeme vyznačit LED pásky.

swimming-pool-55736_1280

Co ještě je třeba osvětlit?

Máte-li velkou zahradu, kde od vstupní branky ke dveřím do domu vede dlouhý chodník, pak i zde pozdní příchozí ocení světelné vyznačení například venkovními sloupkovými stojacími lampami, které neoslňují, je možné použít i solární, pojezdová nebo pochozí svítidla.

Výhodné ve vstupní brance nebo před vjezdem do garáže je venkovní osvětlení s čidlem, které reaguje na váš pohyb a rozsvítí se, jakmile se k němu přiblížíte. Může tak případně i překazit nekalý záměr zloděje, když postřehnete rozsvícení světla na zahradě.

Důležité je také noční osvětlení bazénu, jednak pro zajištění bezpečnosti, ale i pro příjemné koupání večer po parném letním dni. Můžeme k tomu použít například sloupkové lampy, ale i zapuštěná bodová světla.

Večer přijdou hosté?

Pak budeme chtít mít perfektní zahradní osvětlení v místech, kde se bude otevírat šampaňské a podávat pohoštění – tedy na balkóně, na terase či pod pergolou. Uplatníme svítidla nástěnná, závěsná i stolní, pro upozornění na některou krásnou partii zahrady můžeme použít reflektor. Při výběru mějme na zřeteli, že rozsvícená světla působí také velmi dekorativně. Klik na internetový obchod s venkovními svítidly vás nezklame!

1 komentář: „Jak si vybrat venkovní osvětlení, na co se zaměřit?

Napsat komentář