Jak na správné čištění kávovarů a kdy objednat pravidelný servis?

Máte doma kávovar, který už vám slouží bez problémů dlouhé roky? Aby chuť kávy byla pořád tak skvělá, dopřejte mu nyní wellness v našem servisu.

Proč doporučujeme kávovar pravidelně čistit?

Jedině hygienicky čistý kávovar je schopný vyrobit tu nejlahodnější kávu na světě, a to přímo ve vaší kuchyni. Kávovar je spotřebič, který se stará o vaše ranní espresso, udělá vám radost přípravou dobrého cappuccina během dne a návštěvu jistě potěší svým lahodným latté.

Všechny moderní kávovary jsou povahou konstruované tak, aby se daly pohodlně čistit každý den. Věnujte proto pozornost pravidelné péči o svůj kávovar. Věděli jste, že:

· Špatné čištění kávovaru silně ovlivňuje chuť kávy?

· Nesprávné čištění vede k zanášení ventilů a způsobuje jejich špatnou funkčnost a tím rychlejší opotřebení?

Jak na čištění mléčných cest kávovarů

Pokud si rádi dopřejete kávu s mlékem, určitě věnujte zvýšenou pozornost péči o mléčné cesty v kávovaru.

· Nečištění mléčných cest má za následek nejen neodpovídající chuť, ale také potenciální výskyt hygienického problému s bakteriemi.

· Zanesené trysky zbytky mléka snižují dispozice správného napěnění mléka a tvoří nestálost teploty mléka.

Odvápňování a servis kávovarů

· Špatné odvápnění kávovaru má zásadní vliv na údržbu a kvalitu kávy. Boiler nehřeje na odpovídající teplotu a zvyšuje spotřebu energie zahříváním vodního kamene.

· Vodní kámen ucpává ventily.

· Vodní kámen v rozvodech ovlivňuje tlak a krátí životnost čerpadel a ventilů

Objednejte si pozáruční servis svého kávovaru každé 1 – 2 roky. Naši technici zajišťují opravy kávovarů Philips a odborný servis kávovarů DeLonghi. Váš kávovar zdarma napojíme na diagnostiku a zjistíme případné závady, o kterých vás budeme neprodleně informovat. Je jen na vás, zda si kávovar u nás necháte opravit, nebo vám jej vrátíme zpět. U servisu se postaráme o výměnu těsnění, odvápnění, seřízení všech komponentů a těsnost přístroje do 3 pracovních dnů. Pokud toužíte po novém kávovaru, vybírat u nás můžete z výhodných zánovních či repasovaných kávovarů.