Dům, nebo byt? Jaké bydlení v Praze je pro vás ideální?

Nemůžete se rozhodnout mezi rodinným domem a bytem? Pokud hledáte objektivní seznam výhod a nevýhod, budete zklamaní, protože to, co jeden považuje za přednost, někdo jiný vidí jako nepřekonatelnou překážku. Jinými slovy – vše je o prioritách a specifických potřebách. Přesto byste si měli přečíst následující informace – třeba vám nelehké rozhodování usnadní.

V hlavní roli peníze?

Dříve byla nespornou výhodou bytu výrazně nižší pořizovací cena. Platí to i dnes, ale pouze v menších městech. Prodej rodinných domů v Praze je srovnatelný s novými byty. Což je dobrá zpráva pro každého, kdo nechce učinit tak zásadní rozhodnutí pouze na základě finanční situace.

mujdomek.cz_finep_cz_01

Oblíbené jsou rodinné domy v rámci projektu Britská čtvrť

Centrum, nebo okrajová část?

V minulosti byl zvýšený zájem o byty v centru, protože okrajové části metropole nenabízely tak dobrou občanskou vybavenost a od některých lokalit odrazovala špatná dopravní dostupnost. Současná situace naopak bydlení v klidných částech přeje. V loňském roce se nejvíce prodávaly developerské projekty Praha 9 a 10.

Rozdíly se stírají

Novostavby Praha, za kterými stojí přední developeři, jsou koncipovány tak, aby se v nich obyvatelé cítili skvěle bez ohledu na to, zda jde o bytovou jednotku nebo dům. Obě varianty jsou na tom podobně i z hlediska soukromí. Moderní byty jsou dobře odhlučněné a rozhodně v nich nejde slyšet každý pohyb sousedů. K výhodám rodinných domů však stále patří přítomnost zahrádky.

mujdomek.cz_finep_cz_02
Bydlení v souladu s přírodou poskytují byty v rámci projektu Nad Přehradou

Neukvapujte se a vybírejte s rozvahou

Jak sami vidíte, v případě novostaveb je výběr spíše o subjektivním vnímání obou typů bydlení. Nechcete-li při výběru šlápnout vedle, domluvte si prohlídky v několika domech i bytech – poznáte, jak na vás dané prostředí působí, a učiníte správné rozhodnutí.

Napsat komentář