Dining a la fresco? Jedině na vlastní terase!

Terasa představuje ideální způsob, jak propojit interiér s exteriérem domu. A jedině vlastní terasa nabízí jedinečnou možnost prakticky od jara do podzimu užívat si po vzoru středomořských států i dining a la fresco.
Terasu můžete mít betonovou, hliníkovou, dřevěnou nebo z wpc. Hodláte-li na ní (nebo vaše děti) běhat bosky, rozhodně doporučujeme terasu dřevěnou, která je pro chodidla mnohem příjemnější než studený hliník a beton. A díky svému přírodnímu vzhledu může přirozeně navazovat na zahradu.

Není dřevo jako dřevo

Pro laika může být pojem dřevěná terasa trošku zavádějící. Pro její stavbu rozhodně není možné použít jakékoliv dřevo, jež vám přijde pod ruku. A pokud tak učiníte, nebude vám tak dlouho a dobře sloužit. Nejvhodnější pro stavbu dřevěné terasy je buď jehličnaté, nebo exotické dřevo.

Dřevo jehličnaté, nebo exotické?

Pro výrobu dřevěných teras se nejčastěji používá modřín sibiřský, slezský a různě upravená borovice, ať již tlakovou impregnační látkou Wilmanit, nebo hnědou impregnační látkou Bochemit. Jak borovice, tak modřín patří do kategorie jehličnatých dřevin. Mezi dřeviny exotické pak patří bangkirai, massaranduba, bukit, merbau, garapa, ipe, teak javský a teak barmský.

Zaměřeno na terasová prkna

Ke stavbě teras se pak používají jednotlivá terasová prkna různé šířky, tloušťky, se zajímavými dezény povrchů i stylem zpracování. Například v nabídce společnosti Au-Mex, s.r.o, což je jeden z nejvýznamnějších výrobců teras u nás, můžete vybírat mezi třicítkou různých kombinací. Požádejte odborníky o konzultaci, která bude právě pro exteriér vašeho domu nejvhodnější.

WPC terasy

Velkému zájmu se ovšem těší i wpc terasy, známé také pod názvem kompozitní. Ty jsou na rozdíl od dřeva téměř bezúdržbové. I přesto, že jejich povrch není třeba ošetřovat pravidelnými nátěry, nepodléhají hnilobě, mechanickému poškození, UV záření, ani řádění dřevokazného hmyzu. Zmíněná společnost Au-Mex navíc ve své nabídce má terasová prkna z dřevoplastového materiálu Twinson, jenž je oproštěn od jakýchkoliv škodlivých látek. Máte-li v rodině děti, právě taková terasa by pro vás měla být jasnou volbou.

Napsat komentář