Co vše se hodí pro stavbu dřevěné terasy?

Venkovní terasa je velmi užitečnou stavbou, kterou oceníte především během teplých letních měsíců, využívat se však dá prakticky po celý rok. Zdaleka nejoblíbenější jsou stále klasické dřevěné terasy, u nichž není nijak náročná realizace, přičemž působí pěkným estetickým dojmem. Co vše se vám může hodit, pokud se do práce hodláte pustit svépomocí?

Výběr dřeva

Ještě před tím, než začnete s výstavbou, je rozhodně důležité si důkladně rozmyslet, jaký typ dřeva zvolíte. Vzhledem k tomu, že půjde o venkovní stavbu, je na místě zvolit odolnější dřeviny. Vhodné jsou zejména skandinávské smrky a borovice, ve vybraných tuzemských obchodech a e-shopech jsou však k dostání také například dřevěné hranoly a prkna z mimořádně odolného sibiřského modřínu, který má naprosto ideální vlastnosti do venkovních podmínek.

Zarovnání povrchu

Ne vždy je pozemek dokonale rovný, takže se při realizaci dřevěné venkovní zahrady musíte vypořádat s nerovnostmi, aby byl objekt maximálně stabilní a neměli jste zde křivé podlahy a konstrukci. K tomu dopomohou například rektifikační terče, případně také granulátové podložky, jež jsou vhodné pro skutečně drobné distance.

Praktickou záležitostí jsou dále distanční podložky. Přispívají k lepšímu napojení jednotlivých prken a hranolů tak, aby byla celá stavba stabilní, zároveň však dřevo přirozeně „dýchalo“ a nedocházelo zde k přílišnému zadržování vlhkosti. Distanční podložky přispějí k prodloužení životnosti terasy.

Pro spojení dřevěných prken a jejich vhodnému přitáhnutí je užitečné aplikovat nerezové vruty. Jejich velikost samozřejmě závisí na tloušťce a dalších rozměrech prken. Tím, že jsou nerezové, nevadí jim ani kontakt s vlhkostí, takže se nemusíte obávat, že je bude nutné už po několika málo letech měnit.

Prodej

Veškeré výše uvedené prvky seženete u renomovaného prodejce Gardina.cz. Firma nabízí nerezové vruty, distanční a granulátové podložky či rektifikační terče a konstrukční dřevěné hranoly za rozumné ceny. Garantuje rychlou dodávku objednaného zboží, takže budete moci začít stavět klidně už za pár dní. Stačí vyčkat na alespoň trochu příznivější počasí. Ideálním dobou je počátek jara, pak si totiž venkovní terasu budete moci začít užívat už na začátku sezony.