Zařizujeme dětský pokojíček

Zařizování pokojíčku patří k nejoblíbenějším a nejočekávanějším činnostem nastávajících maminek a mnohdy jsou nuceni přiložit ruku k dílu i tatínci. Paradoxem je, že krásný pokojíček vyšperkovaný do detailů si maminky tvoří spíše pro sebe než pro toho malého človíčka, který stejně několik prvních měsíců bude trávit v ložnici s rodiči a než začne vnímat všechny detaily, bude to trvat ještě hodně dlouho.

Přesto si maminky na zařizování pokojíčku dávají velmi záležet, od výběru postýlky, přebalovacího pultu, skříní pro uložení nejen oblečků, ale také plen, hygienických potřeb a v neposlední řadě také hraček. Trendem dnešní doby jsou také ozdobené zdi, ať už tapetami, samolepkami nebo ty kreativnější a zručnější maminky se pouští také do kreslení obrázků na zeď.

lego-114313_1280

Když už jsou všechny důležité věci připravené, začíná dolaďování detailů, výběr závěsů, povlečení a koberců. Právě dětské koberce se v pokojíčcích objevují zcela pravidelně, ať už se jedná o celoplošné koberce nebo o koberce kusové. Důvod proč tomu tak je, je zcela jednoduchý.

Každý rodič časem přijde na to, že dítě tráví většinu času na zemi a je proto důležité, aby se nepohybovalo po studené podlaze. Navíc koberec usnadňuje počátky lezení a samostatné chůze malých dobrodruhů. Na trhu jsou k výběru koberce mnoha materiálů a barev. Velmi často se na kobercích objevují postavičky z dětských pohádek, zvířátka nebo půdorysy města, koberec totiž může rozvíjet dětskou fantazii.

Děti na rozdíl od dospělých neberou koberec jen, jako něco po čem chodí, ale umí jej aktivně využít při hře. Nechcete-li pokládat koberec na celou plochu, můžete si vybrat některý z kusových koberců, jejichž největší předností kromě toho, že patří mezi levné koberce, je také variabilita. Koberec lze velmi jednoduše podle potřeby přesouvat po místnosti tam, kde má zrovna větší využití. Pestrou škálu koberců všech motivů najdete na stránkách www.vopi.cz.

Napsat komentář