Záclony jako nezbytná tečka k vyladěnému domovu. Jak vybrat ty správné?

Chcete mít krásně zařízený domov, kde bude útulný pocit samozřejmostí? V takovém případě jistě budete potřebovat ty správné záclony. Poslouží nejenom jako dekorace, ale i pro mírné zastínění a zakrytí výhledu před nežádoucími zraky z okolí. Na co se při výběru záclon zaměřit a na jaké nejčastější chyby si musíte dát pozor? To se dozvíte v tomto článku.

Správné rozměry

Hned na úvod si připravte údaje o tom, jaké rozměry záclon a závěsů potřebujete pro konkrétní okna. Při měření si nechte rezervu pro uchycení a přidejte i trochu více do šířky, aby bylo možné látku efektně přirozeně narovnat. Tyto údaje si poznamenejte a použijte je pro výběr hotové záclony nebo klasického nákupu materiálu.

Dekorativní vzhled

A protože úkolem záclony a závěsů není pouze lehce zastínit, ale slouží především jako dekorace, nezapomeňte při výběru zohlednit ten správný vzhled. K dispozici jsou jemné, ale i nejrůznější silnější záclony s bohatými vzory. Opravdu dekorativní jsou například hotové voálové záclony.

Doplňte závěsy

Z estetického hlediska velmi dobře vypadají také závěsy na okna. Ty můžete například v ložnici využít pro zastínění během noci, ale zároveň jsou i krásným dekorativním prvkem během dne. Například obyčejné závěsy vedle oken dokážou značně zútulnit obývací pokoj a přidat mu trochu více atmosféry.

Nebojte se objednávat záclony přes internet

I když je nákup záclon a závěsů poměrně specifický, je nutné přesně vědět, jaké potřebujete rozměry a co konkrétně hledáte. Díky tomu dokážete celý proces nákupu zvládnout i bez větších problémů z pohodlí domova přes internet. Existují dokonce i celé specializované e-shopy, kde je bytový textil i sortiment záclon a závěsů natolik bohatý, že si vybere opravdu naprosto každý. Byla by tak velká škoda toho nijak nevyužít.