Ušetřit se dá na všem, i na elektřině.

Doba zdražování už odstartovala. Cenově nahoru jde snad všechno. Tudíž se nemůže nikdo divit, že se tento osud nevyhnul ani elektrické energii.

Ušetřit se dá ale i na ní, jen to chce vědět jak. Kupodivu se nejedná o nic náročného na pochopení. Znatelných úspor lze docílit i dodržováním jednoduchých pokynů.

Úsporné přístroje

Zatímco ještě před třiceti lety byly v českých domácnostech elektrospotřebiče spíše raritou, dnes již má doma každý krom obligátní televize také počítač, mikrovlnou troubu, případně kávovar a další obdobná zařízení. A tohle všechno je většinou dost náročné na spotřebu. Ovšem nemusí být.

Mnoho přístrojů je totiž možné koupit v méně žravých verzích, jež jsou sice cenově obvykle náročnější, avšak je potřeba brát to jako investici s poměrně rychlou návratností.

Také je vhodné nesvítit úplně všude a za všech okolností. Přes den obvykle není potřeba rozsvěcet nikde a po večerech také nemusí světlo svítit v každém pokoji, zvláště, když jsou liduprázdné.

Na první pohled jde o maličkost, ale lidé, kteří stále používají nemoderní vláknové žárovky, tímto způsobem ročně přicházejí o nemalé peníze.

Efektivnější osvětlení

Vláknové žárovky jsou dnes naštěstí většinově mimo hru. Víceméně je kompletně nahradila daleko úspornější LED světla. Ta už navíc nejsou ani zdaleka tak drahá jako v minulosti. Dnes už se dá efektivní osvětlení LED pořídit i za několik málo desítek korun. Lepší modely jsou sice dražší, avšak vzhledem k jejich velmi malé energetické náročnosti se vyplatí i ty.

Široký výběr

Většina lidí se spokojí s tradičními typy LED žárovek, nicméně existuje i celkem dost zájemců o méně typické verze. A takoví si v běžném obchodě jen málokdy vyberou. Proto je dobré nakupovat v e-shopu Siliring, kde je výběr dostatečně široký. Každý si tam najde, co potřebuje, zvláště, když prozkoumá všechny kategorie na webu.